h قطار ویژه تهران - قم برای نیمه شعبان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قطار ویژه تهران - قم برای نیمه شعبان ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قطار ویژه تهران - قم برای نیمه شعبان ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قطار ویژه تهران - قم برای نیمه شعبان

قطار ویژه تهران - قم برای نیمه شعبان

قطار ویژه تهران - قم برای نیمه شعبان

https://file.zohur12.ir/2012/07/rh7mt5k6lz72oihbrl9a2.jpg

اداره کل راه آهن قم برای حمل و نقل زائران از تهران به قم و بالعکس در مدت برگزاری جشن های نیمه شعبان قطار ویژه اختصاص داد .

واحد مرکزی خبر : سرپرست اداره کل راه آهن قم گفت : حرکت این قطار از تهران به سمت قم ساعت 16:20 دقیقه امروز ، فردا و پس فردا و بازگشت آن نیز ساعت 40 دقیقه بامداد امشب و پنجشنبه شب و  ساعت 16:30 عصر جمعه خواهد بود .

آقای زادخور افزود : ظرفیت این قطار 960 نفر است و در ایستگاه های مسجد مقدس جمکران و ایستگاه داخل شهر قم توقف دارد .

وی گفت : شماره تلفن های 6124230 و 6121539  با پیش شماره 0251 هم برای پاسخگویی به سوالات زائران اختصاص یافته است .

تمهیدات بهداشتی ویژه ایام نیمه شعبان در مسجد جمکران

رئیس مرکز بهداشت استان قم  نیز در نشست خبری با اعلام استقرار ستاد ویژه نظارت بهداشتی در مسجد مقدس جمکران گفت : استقرار این ستاد و بکارگیری 30 بازرس بهداشت محیط برای بازرسی از کلیه مراکز تهیه و توزیع آب و مواد غذایی ، تقویت نظارت های بهداشتی در اماکن بین راهی و حرم مطهر ، صدور اخطاریه بهداشتی برای کلیه مراکز و اماکن مسجد مقدس جمکران ، نظارت بهداشتی بر ایستگاه های صلواتی ، هماهنگی با کارخانجات یخ استان در خصوص تأمین یخ بهداشتی، هماهنگی برای برخورد با دست فروشان دوره گرد مواد غذایی و برقراری نظام مراقبت و کنترل بیماری های اسهالی از جمله اقدامات انجام شده برای جلوگیری از بروز و احتمال گسترش بیماری هایی همچون وبا  است.

محمدیان با اشاره به اینکه تاکنون هیچ موردی از وبا در استان قم مشاهده نشده است گفت : با توجه به فرا رسیدن ایام نیمه شعبان و حضور زائران و ملیت های مختلف در شهر قم اقدامات نظارتی و بهداشتی برای حفظ سلامت زائران و جلوگیری از  بروز بیماری های واگیر در اولویت کارهای این مرکز  است.

وی افزود : با هدف اطلاع رسانی و آموزش زائران در خصوص پیشگیری از بیمار التور   90 بنر آموزشی بهداشت فردی تهیه و در مکان های مختلف  مسجد مقدس جمکران و  حرم مطهر نصب شده است.

14 تیر 1391