h مفاتیح الحیات آیت الله جوادی جوادی آملی رکورد زد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مفاتیح الحیات آیت الله جوادی جوادی آملی رکورد زد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مفاتیح الحیات آیت الله جوادی جوادی آملی رکورد زد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مفاتیح الحیات آیت الله جوادی جوادی آملی رکورد زد

مفاتیح الحیات آیت الله جوادی جوادی آملی رکورد زد

مفاتیح الحیات آیت الله جوادی جوادی آملی رکورد زد

مصطفی امرائی، مدیر مرکز بین‌المللی نشر «اسراء» در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره توزیع گسترده کتاب «مفاتیح‌الحیات» در سراسر استان‌های کشور، بیان داشت: این انتشارات، کتاب «مفاتیح‌الحیات» را همزمان با بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب، روانه بازار نشر کرد که همچنان از استقبال خوب مخاطبان برخوردار است.

وی اضافه کرد: چندی پیش نشر «اسراء» کتاب «مفاتیح‌الحیات» را برای بیستمین بار تجدید چاپ و در نمایندگی‌های این انتشارات در استان‌ها و شهرستان‌های کشور عرضه کرد که هم‌اکنون چاپ 21، 22 و 23 این اثر هر یک جداگانه در 5 هزار تیراژ در مراحل پایانی چاپ و انتشار قرار دارد.

امرائی ادامه داد: مرکز بین‌المللی نشر «اسراء» شنبه 17 تیر سال جاری 15 هزار نسخه از کتاب «مفاتیح‌الحیات» را در شهرستان‌ها و نمایندگی‌های این انتشارات برای مطالعه عموم مردم وارد بازار کتاب می‌کند.

بر اساس این گزارش، حضرت آیت الله جوادی آملی این اثر را در 5 بخش بیان کردند که بخش اول به «تعاملات انسان با خود» که درباره تکبر، تدبر، یادگیری و دانش اندوزی است، همچنین بخش دوم این کتاب به «یادگیری و دانش اندوزی» اختصاص دارد که این مرجع عالیقدر در این بخش به اهمیت دانش اندوزی، یادگیری علوم مورد نیاز، آداب تعلیم و تعلم و برخی از علوم مورد نیاز پرداخته است.

فصل سوم کتاب «مفاتیح‌الحیات» به «کار و تلاش» مربوط می‌شود که در این بخش اهمیت کار و تلاش، کارگری سوره انبیاء و امامان، سحرخیزی و کار و مدیریت در کار بیان شده است.

فصل چهارم این اثر به «حفظ تن و حرمت اضرار به نفس» اختصاص دارد که اهمیت حفظ جان و سلامت، عوامل سلامت، پرهیز از آسیب رساندن به بدن، پیشگیری از بیماری‌ها، برخی از شیوه‌های درمان و پرهیز از درمان با حرام از بخش‌های این فصل به شمار می‌رود.

بخش دوم کتاب «مفاتیح الحیات» به «تعامل انسان با همنوعان» بخش سوم به «تعامل مردم و نظام اسلامی»، بخش چهارم به «تعامل انسان با حیوان» و بخش پایانی به «تعامل انسان با خلقت زیست محیطی» اختصاص داشته که در بخش پایانی نکاتی درباره آب و هوا و خاک حاصلخیز، درختکاری و جنگل‌ها، فضای سبز و مراتع و باد و باران نیز بیان شده است.

برگ هایی از این کتاب را در اینجا بخوانید

13 تیر 1391