h ساخت سوخت خاص برای زیردریایی های ایرانی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ساخت سوخت خاص برای زیردریایی های ایرانی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ساخت سوخت خاص برای زیردریایی های ایرانی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ساخت سوخت خاص برای زیردریایی های ایرانی

ساخت سوخت خاص برای زیردریایی های ایرانی

ساخت سوخت خاص برای زیردریایی های ایرانی

عضو کمیسیون صنایع از ارائه طرحی از سوی مهرداد بذرپاش برای بی اثر کردن تحریم های دشمنان بر علیه کشورمان خبر داد و گفت: بر اساس این طرح دولت ملزم شد تکنولوژی موتورها و پیشرانه های کشتی و نفتکش ها را به گونه ای تغییر دهد تا نوع سوخت آنها تغییر کند و یا از سوخت های جایگزین استفاده کنند.

محمد بیاتیان در گفتگو با مهر با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون صنایع و معادن گفت: در این جلسه چندین طرح اعاده شده از شورای نگهبان بررسی شد و برخی از آنها به تصویب کمیسیون رسید.

وی همچنین تاکید کرد: در این جلسه علی علی لو به عنوان نماینده کمیسیون صنایع و معادن در کمیسیون اصل نود انتخاب شد.

بیاتیان همچنین از ارائه طرحی از سوی مهرداد بذرپاش برای بی اثر کردن تحریم های دشمنان بر علیه کشورمان خبر داد و گفت: طرحی در کمیسیون صنایع و معادن از سوی مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران مطرح شد که اعضا با اکثریت قاطع آرا آن را تصویب کردند. وی ادامه داد: بر اساس این طرح دولت ملزم شد تکنولوژی موتورها و پیشرانه های کشتی و نفتکش ها را به گونه ای تغییر دهد تا نوع سوخت آنها تغییر کند و یا از سوخت های جایگزین استفاده کنند. این تکنولوژی باید به گونه ای باشد که کشتی های ایرانی در مسافت های طولانی نیازی به سوختگیری چند باره نداشته باشند و یا از بنزین های با مصرف سوخت کمتر استفاده شود.

به گزارش مهر، عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن نیز با تاکید بر اینکه طرح مکلف کردن دولت به "تجهیز بخشی از شناورهای درِیایی از جمله ناوگان دریایی و تحقیقاتی کشور به پیش­رانه­های خاص دارای قابلیت طی مسیر طولانی بدون نیاز به سوخت­گیری" در نشست این کمیسیون مطرح شد، گفت: با توجه به رشد کشور در طراحی و ساخت شناورهای دریایی از جمله کشتی­های اقیانوس­پیما به­منظور ایجاد بستر امن برای حضور پایدار در اقیانوس­ها و سواحل دور، دولت موظف می­گردد که در این زمینه اقدامات عملی را آغاز نماید.

12 تیر 1391