h خون قربانیان کشتی صلح پیشکش اسرائیل شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خون قربانیان کشتی صلح پیشکش اسرائیل شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خون قربانیان کشتی صلح پیشکش اسرائیل شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خون قربانیان کشتی صلح پیشکش اسرائیل شد

خون قربانیان کشتی صلح پیشکش اسرائیل شد

خون قربانیان کشتی صلح پیشکش اسرائیل شد
یک روزنامه ترکیه‌ای سطح روابط تجاری دولت رجب طیب اردوغان با رژیم صهیونیستی را بالاترین سطح تبادلات تجاری طی سال‌های گذشته ارزیابی کرد.

به گزارش  جام نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری العالم ، پس از حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به کشتی مرمره ترکیه که قصد شکستن محاصره نوار غزه را داشت، دولت رجب طیب اردوغان تلاش کرد چهره‌ای اسرائیل ستیز از خود در منطقه و کشورهای اسلامی به نمایش بگذارد. اما در عمل دولت اردوغان از سطح روابط اقتصادی خود با اسرائیل نکاست و بلکه سطح روابط تجاری این کشور را با رژیم صهیونیستی به بالاترین حد افزایش داد.

 

روزنامه «آقشام» چاپ آنکارا در این باره نوشت: اکنون آتش تنش میان ترکیه و اسرائیل فروکش کرده است و آنکارا و تل‌ آویو بی سابقه‌ترین سطح روابط تجاری دوجانبه را طی پنج سال گذشته ثبت کرده‌اند.به نوشته این روزنامه سطح تبادلات تجاری ترکیه و اسرائیل با افزایش 20 درصد، در سال 2011، به رقمی بالغ بر 17.2 میلیارد دلار رسیده است که این رقم در مقایسه با سال 2010 که بالغ بر 8،1 میلیارد دلار بود به دو برابر رسیده است.

بر پایه این گزارش، میزان صادرات اسرائیل به ترکیه نیز در سال 2011 ، 40 درصد افزایش یافت. بر این اساس، میزان 31.1 میلیارد دلار صادرات این رژیم به ترکیه ، طی سال 2011 به رقمی بالغ بر 86.1 میلیارد دلار افزایش یافت.

ناظران عرب بر این باورند که جنجال رسانه ای اردوغان در اخراج سفیر اسرائیل از ترکیه به سبب خودداری رژیم صهیونیستی از عذرخواهی از کشتار فعالان صلح ترک در ناوگان آزادی اقدامی تبلیغاتی و همسو با افزایش احساسات ضد صهیونیستی در منطقه است و هدف از آن پنهان نگاه داشتن رابطه راهبردی ترکیه با رژیم صهیونیستی است.

11 تیر 1391