h ثبت این شهر در یونسکو باعث عصبانیت نتانیاهو شد + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ثبت این شهر در یونسکو باعث عصبانیت نتانیاهو شد + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ثبت این شهر در یونسکو باعث عصبانیت نتانیاهو شد + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ثبت این شهر در یونسکو باعث عصبانیت نتانیاهو شد + تصاویر

ثبت این شهر در یونسکو باعث عصبانیت نتانیاهو شد + تصاویر

ثبت این شهر در یونسکو باعث عصبانیت نتانیاهو شد + تصاویر

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری "معا"، "بنیامین نتانیاهو" در واکنش به اقدام یونسکو مبنی بر ثبت بخش قدیمی شهر بیت لحم در فهرست میراث جهانی مدعی شد که این سازمان بر اساس ملاحظات سیاسی عمل می‌کند نه ملاحظات تمدنی.

وی ادعا کرد: فلسطینیان به جای آنکه در راستای پیشبرد صلح قدم بردارند اقدامات یکجانبه‌ای که روند صلح را بعید می‌سازد، انجام می‌دهند.

وی همچنین مدعی شد که کلیسای المهد که متعلق به مسیحیان است پیش از این توسط آنچه "تروریست‌های فلسطینی" خواند مورد تعرض قرار گرفته است.

"عمر عوض الله" مدیر اداره سازمان‌ ملل و سازمان‌های وابسته به آن در وزارت امور خارجه فلسطین اعلام کرد که ثبت بیت لحم در فهرست میراث جهانی یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل) با رأی اکثریت اعضای کمیته به تصویب رسید و 13 کشور به نفع درخواست فلسطین رأی داده، 6 کشور رأی مخالف و دو کشور نیز رأی ممتنع دادند.

10 تیر 1391