h مرجان محتشم هم از فساد در سینمای ایران می نالد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مرجان محتشم هم از فساد در سینمای ایران می نالد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مرجان محتشم هم از فساد در سینمای ایران می نالد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مرجان محتشم هم از فساد در سینمای ایران می نالد

مرجان محتشم هم از فساد در سینمای ایران می نالد

مرجان محتشم هم از فساد در سینمای ایران می نالد

مرجان محتشم متولد ۱۳ اسفند ۱۳۴۸ تهران بازیگر سینما و تلویزیون می باشد. در سال ۱۳۷۶ وارد عرصه بازیگری شد. بهشت گمشده اولین کارش بود. عمده شهرت او، به دلیل ایفای نقش در سریال پس از باران و در نقش شهربانو بوده است.

حرفهای مرجان محتشم بار دیگر از پشت پرده های فساد در سینما حکایت دارد و بسیار نگران کننده است.

مرجان محتشم در حالی از فساد سینما می گوید که وی تا کنون سعی داشته اثبات کند که می توان در عرصه سینما و هنر فعال بود اما تن به هر کاری نداد.

محتشم چندی پیش به زیارت خانه خدا رفت و پس از بازگشت حال و هوای آن سفر را اینگونه توصیف کرد: " من هميشه آرزوي اين را داشتم كه به زيارت خانه خدا بروم و دائم موقع دعا كردن با خودم مي‌گفتم، يعني من لياقت و شايستگي اين را دارم كه به زيارت اين مكان مقدس بروم؟‏‏ ‏

در حالي كه 5 ـ4 روزي از بازگشت او از خانه خدا نمي‌گذرد و او هنوز در حال و هواي آنجا به سر مي برد‏، ادامه مي‌دهد: شب تولد امام رضا بود كه از دفتر امور سينمايي با من تماس گرفتند و از من پرسيدند كه آيا دوست دارم كه مكه بروم يا نه؟ اين دعوت خيلي اتفاقي بود من كه مدت‌ها بود منتظر چنين روزي بودم، علي‌رغم كسالتي كه داشتم مشتاقانه پذيرفتم و به زيارت خانه خدا رفتم.

خيلي عجيب است اگر بخواهم از حال و هواي آنجا براي شما بگويم، چون اصلا قابل توصيف نيست و فقط كساني كه اين سفر ملكوتي را تجربه كرده اند اين حس را شايد بتوانند درك كنند.

آنجا كه هستي همه چيز براي آدم بي‌زمان و بي‌مكان مي‌شود و حتي اگر در بدترين شرايط جسمي هم باشي فقط به عبادت فكر مي‌كني و به اين‌كه اعمالت را چگونه به بهترين نحو به انجام برساني. آنجا كه بودم تب 40 درجه داشتم و بارها زير سرم رفتم، ولي هيچ كدام از اينها مانع از انجام اعمالم نشد و من بهتر از هر زماني به عبادت پرداختم. من آرزو مي‌كنم كه اين لحظات را همه تجربه كنند و همچنين اميدوارم اين حس و حال هميشه براي من باقي بماند تا بدون هيچ قصوري بتوانم به فعاليت‌هايم ادامه دهم."

حال این بازیگر سینما سخن از نگرانی مشترک همه مردم می زند. مردمی که به اصول فرهنگی و اخلاقی خود بیش از شهرت اهتمام می دهند.

محتشم می گوید: بعد از 8 سال سكوت مطلق در سينما ايران نظرم را درمورد ابزار ماندگاري در عرصه سينما متاسفانه ارتباطات برخي بازيگران با عوامل فيلم مي دانم، البته فكر مي كنم سكوت 8 ساله من پاسخ مناسبي به اين سوال است.

مرجان محتشم بازيگر سينما و تلويزيون در گفتگوبا باشگاه خبرنگاران، درباره ابزار ماندگاري يك بازيگر در عرصه سينما اظهار داشت: كساني در سينماي ايران قدرت كاذب بدست آوردند كه لياقت ماندن در اين عرصه را نداشتند و برخي كه مردم دوستشان دارند از صحنه حذف مي شوند در واقع يكسري قرباني ماندگاري گروه ديگر مي شوند.

محتشم با بيان اينكه من نان موقعيتم را نخوردم افزود: من در اوج موقعيت كاري ام در مصاحبه هاي مكرر بيان كردم كه به صورت مداوم كار نخواهم كرد، به دليل اينكه به هر قيمتي حاضر نيستم در عرصه سينما باشم با اينكه عاشق كارم هستم.

محتشم تاكيد كرد: محبوبيت بين مردم چيزي نيست كه بتوان به راحتي آن را بدست آورد ولي متاسفانه برخي ستارگان به دليل ابزار شدن و ارتباطات غيراخلاقي كه باعث شرمندگي و تاسف است محبوب شدند كه به اعتقاد من اين محبوبيت نيست.

وي ادامه داد: چرا مرجان محتشم به عنوان يك بازيگر بدون حاشيه و كسي كه اكثريت مردم از هر قشر و تيپي اعم از جامعه مذهبي و يا جامعه مدرن و ... قبولش دارند و بايد به خاطر اعتقاد به خدا و نپذيرفتن يكسري روابط غيراخلاقي از جامعه هنر حذف شوند و انگ مغرور بودن را بخورد؟!

محشتم افزود: من از مرجان محتشم بودن ضربه خوردم زيرا براي من پارامتر هاي اخلاقي مهم تر از هر موضوع ديگري است حتي به قيمت 8 سال سكوت و مدت ها جدايي از كاري كه دوستش داشته باشم و به خاطر اين دل آزردگي ها حاضر به ادامه فعاليت در عرصه سينما با اين وضعيت نيستم.

بازيگر سريال «پس از باران» ادامه داد: همانطور كه گفتم جايي براي كساني كه بخواهند با اعتقاد به خدا در عرصه ي سينما فعاليت سالم داشته باشند نيست و متاسفانه برعكس كساني كه تن به ارتباطات نامشروع مي دهند در اين عرصه بالا مي روند.

وي با بيان اينكه اين روزها با يك بيماري دست و پنجه نرم مي كند درباره شرايط بيمه خود گفت: من حتي در حال حاضر يك دفترچه بيمه هم ندارم و اكنون با اين شرايط گاهي از طريق طراحي داخلي ساختمان امرار معاش مي كنم و از طرفي حتي نوشته هاي من هم به دليل مرجان محتشم بودن چاپ نمي شود.

وصف متفاوت محتشم از سینمای ایران و خانه خدا نشان از حقیقتی است بسیار نگران کننده و آن اینکه سینمای ما تا چه از اصول و ارزشهای اسلامی و الهی فاصله گرفته است که یک بازیگر زن در حریم الهی با تب 40 درجه احساس آرامش می کند اما در سینمای مدعی اخلاق ، دلگیر و احساس ناامنی او را به وحشت می اندازد.

 

10 تیر 1391