h هزينه يك ازدواج ساده در شيراز - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

هزينه يك ازدواج ساده در شيراز,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,هزينه يك ازدواج ساده در شيراز,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,هزينه يك ازدواج ساده در شيراز

هزينه يك ازدواج ساده در شيراز

http://zolalnews.ir/theTba-Contents/Components/Contents/UserFiles/Items/26709/images.jpg?w=200&height=200&q=high

با نزدیک شدن به روزهای مبارک و خجسته اعیاد شعبانیه و افزایش مجالس عروسی، بسیاری از جوانان به خانه‌ی و زندگی آینده خود می‌روند و بسیاری دیگر نیز در اندیشه‌ی این هستند که چه موقع می‌توانند شرایط خود را برای ازدواج مهیا سازند!

بسیاری از دامادها ترجیح می‌دهند برگزار کننده‌ی مراسم خود خانواده‌ها باشند اما برخی دیگر مؤسسات ازدواج آسان را بهترین و به‌صرفه‌ترین راه برگزاری مراسم عروسی می‌دانند.در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به راه‌های انتخاب مراسمی مناسب و آبرومند که امروزه کانون‌های ازدواج آسان با دریافت مبالغ مختلف عهده‌دار برگزاری مراسم عقد و عروسی می‌شوند و از سوی دیگر مشکلات پیش روی جوانان پس از مراسم ازدواج.

مراسم عقد و عروسی

از ۳۸۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان

با جست‌و‌جویی در میان موسسات ازدواج آسان در شیراز به قیمت‌های مختلفی دست پیدا می‌کنیم که از ۳۸۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان برای ۲۰۰ نفر مهمان متفاوت هستند.

با شماره یک موسسه تماس گرفته و از خدمات آن‌ها در ازای ۳۸۰ هزار تومان سئوال می‌پرسیم؛ در جواب مواردی چون لباس عروس، آرایش عروس، مراحل ثبت ازدواج رسمی واجرای عقد در دفتر ازدواج، ماشین عروس، تالار پذیرایی، خنچه عقد، کارت دعوت، آتلیه عکس و موارد دیگر اعلام می‌شود که تقریباً تمامی نیازهای ضروری را برطرف می‌کند.

ارزان بودن خدمات به معنای کیفیت پایین آن‌ها نیست

فرد پاسخگو در هنگام پاسخگویی تاکید می‌کند که ارزان بودن خدمات به معنای کیفیت پایین آن‌ها نیست و با ذکر برخی موارد و مراکز خدماتی طرف قرارداد مارا مجاب می‌کند که با پرداخت چنین هزینه‌ای امکان استفاده از خدمات سطح بالا و با کیفیت وجود دارد. وی می‌افزاید که جوانان ابتدا با تردید به این مراکز مراجعه می‌کنند و حتی در برخی موارد داماد به تنهایی حضور پیدا می‌کنند تا از سطح خدمات آگاهی پیدا کنند اما پس از مشاهده‌ی سطح کیفی خدمات به استفاده از آن‌ها ترغیب می‌شوند.

حتی هزینه‌ها تا ۵۰ میلیون تومان نیز افزایش می‌یابد

شماره‌ی یک موسسه دیگر را انتخاب و منتظر پاسخ می‌شویم. در این موسسه نیز طرح ازدواج در سطحی بالا‌تر عرضه می‌شود بطوریکه ۴۰ مورد خدمات برای ۲۰۰ نفر مهمان ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و ۶۰ مورد خدمات در حدود ۷ میلیون تومان محاسبه می‌شود که فرد پاسخگو علاوه بر موارد موسسه قبلی کیفیت بسیار بالا‌تر خدمات نسبت به موسسات مشابه، تنوع بیشتر خدمات و موارد بیشتر خدمات عرضه شده در مراسم‌ها را دلیل قیمتهای بالا‌تر می‌داند و تاکید می‌کند که استقبال مناسبی از طرح‌های ازدواج آسان این موسسه شده است والبته این نکته را ذکر می‌کند که برای هزینه‌های یک مراسم ازدواج هیچ سقفی قابل درنظر گرفتن نیست و حتی در برخی موارد هزینه‌ها تا ۵۰ میلیون تومان و یا بیشتر افزایش می‌یابد.

حلقه ازدواج و سرویس طلا

حداقل قیمت حلقه یک میلیون تومان

اما در کنار هزینه‌های مراسم ازدواج و عروسی، هزینه‌های دیگری هم هستند که روی دوش زوج‌های جوان سنگینی می‌کنند. با توجه به قیمت فعلی طلا (حدود ۷۰ هزارتومان برای هر گرم)، هزینه یک جفت حلقه ازدواج ساده حداقل یک میلیون تومان خواهد بود که البته با افزایش هزینه‌های طراحی و نگین حلقه تا بیش از ۵ میلیون تومان نیز ممکن است افزایش یابد.

حداقل قیمت سرویس طلا سه میلیون تومان

هزینه یک سرویس طلای مخصوص عروس نیز از ۳ میلیون تومان شروع شده و البته سقفی برای آن وجود ندارد و با توجه به نگین‌ها و جواهرات بکار رفته به بیش از چند ده میلیون تومان ممکن است برسد که البته این نوع سرویس نیز مشتری‌های خاص خود را دارد.

مسکن

مشکل اصلی بسیاری از جوانان نه هزینه‌ی چند میلیونی مراسم ازدواج و عروسی، بلکه هزینه‌های سرسام آور مسکن هست که با توجه به شرایط کنونی و افزایش شدید هزینه‌های اجاره‌ی مسکن مسئولان می‌بایست فکری جدی در قبال مسکن قشر جوان کنند. هرچند مسکن مهر باعث خانه دار شدن بخشی از قشر متوسط رو به بالای جامعه شد اما هزینه‌های ۱۵ میلیونی پیش پرداخت مسکن مهر، بخودی خود آنقدر برای بخشی از جوانان سنگین هست که دیگر به مشکلات دیگر مسکن مهر نظیر دوری مسافت، نبود امکانات رفاهی و… نیندیشند.

هزینه رهن و اجاره یک آپارتمان دو خانه در مرکز شهر

اکنون یک زوج جوان برای یک آپارتمان دوخوابه در مناطق مرکزی شهر می‌بایست بین ۵ تا ده میلیون هزینه رهن و ماهیانه حداقل ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزارتومان بابت کرایه پرداخت نمایند که البته این هزینه‌ها بطور متوسط درنظر گرفته شده است و در مواردی ممکن است بالا‌تر یا پایین‌تر باشد.

افزایش ۲ میلیون تومانی وام مسکن با برخی شرایط چندی پیش بانک مرکزی با برخی شروط نظیر مهریه زیر ۱۱۰ سکه، سن داماد کمتر از ۲۵ سال و فاقد پدربودن پسر یا دختر، وام ازدواج را با افزایش ۲ میلیونی به ۸ میلیون تومان رساند، حال باید دید آیا این ۲ میلیون تومان اضافه مشکلی را از مشکلات بر سر راه قشر جوان بر خواهد داشت یا خیر.

با توجه به موارد ذکر شده، بنظر می‌رسد همچنان درنظر گرفتن راهکار ویژه‌ای از سوی دولت برای حل مشکل مسکن و کار جوانان بعنوان اصلیترین سد ازدواج بسیار ضروری بنظر می‌رسد تا با افزایش تمایل جوانان به ازدواج شاهد تقویت بیش از پیش بنیان خانواده باشیم.

10 تیر 1391