h اگر دور كمرتان بیشتر از نصف قدتان باشد بدانيد چاق هستید ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اگر دور كمرتان بیشتر از نصف قدتان باشد بدانيد چاق هستید ! ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اگر دور كمرتان بیشتر از نصف قدتان باشد بدانيد چاق هستید ! ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اگر دور كمرتان بیشتر از نصف قدتان باشد بدانيد چاق هستید !

اگر دور كمرتان بیشتر از نصف قدتان باشد بدانيد چاق هستید !

اگر دور كمرتان بیشتر از نصف قدتان باشد بدانيد چاق هستید !

    https://file.zohur12.ir/2012/06/85bdab4eb0c57ce1a37682aac2bbc4783.jpg

در یك مطالعه جدید تاكید شد نسبت دور كمر به قد (WHR) بهترین ملاك برای پیش بینی خطر ابتلای یك فرد به بیماری ها و مشكلات بهداشتی جدی مانند دیابت، فشار خون بالا و بیماری قلبی است.

دكتر مارگارت اشویل نویسنده این مقاله و كارشناس شركت مشاوره ای علمی "انجمن های اشویل" خاطرنشان ساخت: اگر تلاش كنید تا اندازه دور كمرتان كمتر از نصف اندازه قدتان باشد، می توانیم تا حد زیادی از بروز بیماری های مرتبط با چاقی نظیر دیابت و امراض قلبی در امان بمانید.به نوشته روزنامه ایندیپندنت ، بر اساس یك تحلیل ارائه شده در كنگره چاقی اروپا، همین معیار و اندازه گیری ساده هم برای افراد بلند قد و هم برای افراد كوتاه قد به یك اندازه كاربرد دارد و قابل اطمینان است و به همین دلیل برای مردم تمام كشورها و نژادهای مختلف قابل استفاده است.

این روش محاسبه برای پیش بینی خطر چاقی و بیماری های ناشی از آن به مراتب مطمئن تر و كاربردی تر از "اندازه گیری دور كمر" به تنهایی است.اشویل كه از كارشناسان دانشگاه آكسفورد بروكسل محسوب می شود تاكید كرد كه نسبت WHR باید از سوی پزشكان و درمانگرها به عنوان یك شاخص معاینه برای تمام افراد مورد استفاده قرار بگیرد.وی یادآور شد: تلاش برای كمتر نگه داشتن اندازه دور كمر از نصف اندازه قد به افزایش طول عمر تك تك افراد جهان كمك می كند. این یافته حاصل تجزیه و تحلیل دقیق روی اطلاعات حاصل از ۳۱ تحقیق انجام شده با حضور دست كم ۳۰۰ هزار شركت كننده است. نسبت WHR، ملاكی مطمئن برای پیش بینی احتمال ابتلا به دیابت، فشار خون بالا، بیماری های قلبی و عروقی در زنان و مردان از تمام اقوام و نژادها است.

9 تیر 1391