h این دختر را شناسایی کنید + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

این دختر را شناسایی کنید + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,این دختر را شناسایی کنید + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,این دختر را شناسایی کنید + عکس

این دختر را شناسایی کنید + عکس

این دختر را شناسایی کنید + عکس

مهر: ۲۱ مرداد ماه سال ۸۹ مأموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض از طریق مرکز فورتی‌های پلیسی ۱۱۰ در جریان کشف متعلق به یک مادر و فرزند در خیابان آیت الله کاشانی قرار گرفتند.

با اعلام خبر کشف دو جسد در داخل اتاق خواب خانه‌ای واقع در منطقه آیت الله کاشانی به پلیس آگاهی و قاضی کشیک ویژه قتل دادسرای امور جنایی، عوامل تشخیص هویت و اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ در محل حاضر و به دستور شهریاری، بازپرس شعبه اول ویژه قتل دادسرای امور جنایی، پرونده با موضوع «فوت مشکوک» تشکیل و جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

تحقیقات صورت گرفته در محل کشف اجساد نشان داد که اجساد متعلق به مادر و فرزندی به اسامی «فاطمه. ن» ۳۹ ساله و «مهدی. خ» ۱۰ ساله است که هر دو جسد در زمان کشف آن‌ها توسط والدین «فاطمه. ن»، در کنار یکدیگر قرار داشته و بدن هر دو نفرشان نیز به طور کامل توسط یک عدد پتو پوشانده شده بود. همچنین بررسی‌های انجام شده توسط عوامل تشخیص هویت و تیم پزشکی قانونی نیز نشان داد که چند روزی از زمان مرگ این مادر و فرزند گذشته است.

در تحقیقات انجام شده از والدین فاطمه، آن‌ها در خصوص نحوه کشف جسد دختر و نوه خود به کارآگاهان عنوان داشتند: چند روزی بود که از فاطمه و فرزندانش اطلاعی نداشتیم و حتی کسی پاسخگوی تماس‌های تلفنی ما نبود. به همین علت و برای سرکشی و اطمینان از سلامت فاطمه و فرزندانش، به خانهٔ آن‌ها مراجعه اما کسی در را برای ما باز نکرد. در حالیکه بسیار نگران شده بودیم، با کمک کلیدساز اقدام به باز کردن در خانه کرده و زمانیکه وارد شدیم جسد فاطمه و پسرش را در داخل اتاق خواب پیدا کردیم.

کارآگاهان اداره دهم در ادامه رسیدگی به این پرونده اطلاع پیدا کردند که «فاطمه. ن» دارای مشکلات شدید روحی و روانی بوده و چندین بار نیز به جهت درمان، در مراکز درمانی تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گرفته و بعد از آن نیز تحت نظر پزشک متخصص قرار داشته است.

بنا بر نظریه پزشک معالج، «فاطمه. ن» دچار نوعی بدبینی بسیار شدید نسبت به اطرافیان خود، حتی پدر و مادر و همسر خود بوده و به هیچ عنوان حاضر به زندگی با همسر و یا پدر و مادر خود نبوده و به همین علت اعضای خانواده‌اش با خرید خانه‌ای در منطقه آیت الله کاشانی، زمینه زندگی وی را به همراه دو فرزندش به اسامی ریحانه۱۵ ساله و مهدی فراهم و به صورت غیرمستقیم از هر سه نفر آن‌ها مراقبت می‌کردند.

در ادامه رسیدگی به این پرونده و با توجه به ناپدید شدن ریحانه، پرونده جداگانه دیگری با موضوع فقدانی در اداره یازدهم پلیس آگاهی و برای پیدا کردن ریحانه تشکیل و تحقیقات در این خصوص، در دستور کار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت اما با وجود تمامی اقدامات کارآگاهان اداره یازدهم و با وجود انجام تحقیقات از کلیه مراکز درمانی، مراکز بهزیستی و کلانتری‌های سطح شهر تهران و حتی پزشکی قانونی هیچگونه اثر و یا نشانه‌ای از سرنوشت ریحانه یافت نشد.

سرهنگ آریا حاجی‌زاده - معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ- با اعلام این خبر گفت: تحقیقات در خصوص سرنوشت اعضای این خانواده در دو پرونده جداگانه و با موضوعات فوت مشکوک و فقدانی در دو اداره دهم و یازدهم معاونت جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در حال رسیدگی است.

سرهنگ آریا حاجی‌زاده در پایان این خبر با اعلام خبر دستور انتشار تصویر فقدانی نیز گفت: با وجود تحقیقات فراگیر صورت گرفته از سوی کارآگاهان اداره یازدهم، متأسفانه تاکنون هیچگونه اطلاعات قابل بهره برداری در خصوص مشخص شدن سرنوشت و یا محل زندگی فقدانی در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم قرار نگرفته است. به همین خاطر به منظور مشخص شدن سرنوشت دختر این خانواده به هویت «ریحانه. خ»، دستور انتشار تصویر وی از سوی قاضی صادر شده است. از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی تصویر فقدانی شده و اطلاعاتی در خصوص محل سکونت، تردد و یا سرنوشت وی دارند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تلفن‌های ۵۱۰۵۵۵۱۱ و ۵۱۰۵۵۶۱۱ در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند َ.

5 تیر 1391