h اپل به فارسی ‌زبانان جنس نمی‎فروشد ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اپل به فارسی ‌زبانان جنس نمی‎فروشد !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اپل به فارسی ‌زبانان جنس نمی‎فروشد !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اپل به فارسی ‌زبانان جنس نمی‎فروشد !

اپل به فارسی ‌زبانان جنس نمی‎فروشد !

اپل به فارسی ‌زبانان جنس نمی‎فروشد !

مسئول فروشگاه شرکت آمریکایی «اپل» به دلیل فارسی صحبت کردن دو نفر از مشتریان خود، از فروش محصولات این شرکت به آن‌ها خودداری کرد. این مساله که با اعتراض گسترده سایر مشتریان هم روبرو شد، جنجال زیادی در رسانه‌های جهانی ایجاد کرد و افکار عمومی جهان، آمریکا را به اعمال مواضع نژادپرستانه علیه مردم متهم کردند.

 در واکنش به اقدام نژادپرستانه و توهین آمیز این شرکت آمریکایی، جمعی از ایرانیان ساکن این کشور با تجمع در برابر یکی از مراکز فروش محصولات شرکت «اپل»، اقدام به فارسی حرف زدن با صدای بلند کردند تا اعتراض خود را به این اقدام توهین آمیز اعلام کنند؛ اقدامی که نشان داد اظهار دوستی باراک اوباما در پیام نوروزی اخیرش با مردم ایران، تنها یک ژست تبلیغاتی بوده و ارتباطی به واقعیت خشم آمریکایی‌ها از پیشرفت‌های ملت ایران ندارد.

این اقدام در حالی از سوی این شرکت آمریکایی صورت گرفته که حدود سه ماه از آخرین پیام نوروزی رئیس جمهور ایالات متحده خطاب به مردم ایران می‌گذرد؛ پیامی که تلاش شده بوده در آن از المان‌های ملی‌گرایی و وطن دوستی برای تاثیرگذاری بر مردم استفاده شود: «شما مردم جوان ایران، هم فرهنگ باستانی ایران و هم توان شکل دادن به کشوری را که در برابر خواست‌های شما پاسخگو باشد در خود دارید. استعداد، امید‌ها و گزینه‌های شما به آینده ایران شکل خواهند داد و به روشن ساختن جهان یاری می‌دهند. و هر چند که زمانه تاریک جلوه می‌کند، می‌خواهم بدانید که من با شما هستم.»

4 تیر 1391