h طرح حذف تعطیلات تابستانی در مجلس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

طرح حذف تعطیلات تابستانی در مجلس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,طرح حذف تعطیلات تابستانی در مجلس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,طرح حذف تعطیلات تابستانی در مجلس

طرح حذف تعطیلات تابستانی در مجلس

طرح حذف تعطیلات تابستانی در مجلس

حجت الاسلام حمید رسائی در گفتگو با مهر، اظهار داشت: یکی از مواردی که به نوعی نمایندگان را به سمت راحت طلبی سوق می دهد و بر خلاف ویژگی مجلس زنده است که مقام معظم رهبری درد دیدار مجلس نهمی ها بر آن تاکید کردند، تعطیلات تابستانه نمایندگان است که براساس آن نهاد قانونگذاری کشور یکماه تعطیل می شود.

وی افزود: طبق ماده(84) آئیین نامه داخلی مجلس، نمایندگان از یک ماه تعطیلات برخوردارند و دقیقا در این ماده عنوان تعطیلات تابستانه ذکر شده در حالی که آنها هم مانند تمام کارکنان نظام جمهوری اسلامی یکماه مرخصی استحقاقی دارند.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب و دغدغه ای که شخصا از دوره قبل داشتم برای از بین بردن این ویژه خواری اداری هفته آینده طرحی را با امضاء 26 نماینده و با قید یک فوریت به صحن علنی می آوریم که براساس آن ماده (84) آئین نامه داخلی مجلس اصلاح می شود.

رسائی در عین حال متذکر شد: که در حال حاضر نیز بسیاری از نمایندگان از این فرصت یکماهه برای انجام وظایف نمایندگی و رسیدگی به مشکلات و مسائل مردم استفاده می کنند اما بالاخره در آئین نامه عنوان تعطیلات تابستانه ذکر شده که تداعی‌کننده نوعی امتیاز ویژه است که باید آن را حذف کرد.

وی تصریح کرد: براساس طرح نمایندگان هیئت رئیسه مجلس ملزم به حذف یکماه تعطیلات تابستانه مجلس می شود و در عوض با توجه به ضرورت سرکشی بیشتر نمایندگان به حوزه های انتخابیه و ارتباط مستمر با مردم جهت انجام وظایف نمایندگی‌شان در صورت صلاحدید هیأت رئیسه، زمان حضور آنها در حوزه ها افزایش می یابد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر نمایندگان هر ماه یک هفته به حوزه های انتخابیه می روند اما با اصلاح ماده(84) آئین نامه داخلی مجلس هیأت رئیسه می تواند حداقل یک هفته را برای تعطیلات تابستانی اختصاصی دهد که مجموع آن در طول سال نیز بیش از 4 ماه نمی شود.

3 تیر 1391