h زمان پیش‌فروش بلیت‌های قطار تابستان 91 - raja.ir - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

زمان پیش‌فروش بلیت‌های قطار تابستان 91 - raja.ir,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,زمان پیش‌فروش بلیت‌های قطار تابستان 91 - raja.ir,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,زمان پیش‌فروش بلیت‌های قطار تابستان 91 - raja.ir

زمان پیش‌فروش بلیت‌های قطار تابستان 91 - raja.ir

زمان پیش‌فروش بلیت‌های قطار تابستان 91 - raja.ir

منصور عرب‌ یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» درباره زمان پیش‌فروش بلیت‌های قطار برای تاریخ‌های 11 تیرماه الی 31 مرداد‌ماه، اظهار داشت: پیش‌فروش این بلیت‌ها از روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده (پنجم و ششم تیرماه) آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این پیش‌فروش‌ها برای تاریخ‌های 11 تیرماه الی 31 مردادماه خواهد بود، اضافه کرد: در این ایام بلیت‌های قطار برای مسیرهای مختلف به صورت همزمان به فروش می‌رود.

سامانه فروش اینترنتی بلیت قطار : Http://ticket2.raja.ir

شرکت قطارهای مسافری رجاء : Http://raja.ir

* تمرکز بر ایمنی سیر ‌در ستاد هماهنگی سفر‌های تابستانی

معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران درباره نظارت بر ناوگان مسافری ریلی در ایام تابستان و خدمات شرکت‌‌ها، اظهار داشت: طبق سنوات گذشته موضوع نظارت بر ناوگان مسافری در کنار بررسی علائم خطوط، مورد بررسی قرار ‌گرفته است.

یارمحمدی خاطرنشان کرد: برای ایام تابستان به صورت ویژه پس از پایان طرح نوروزی، یعنی از 16 فروردین ماه، جلسات هماهنگی سفرهای تابستانی برگزار ‌‌شد که هم‌اکنون نیز ادامه دارد.

معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توجه خاص به ایمنی ناوگان و ایمنی سیر، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اصلی در حمل و نقل ریلی مسافری، ارتقاء ایمنی است.

عرب ‌یارمحمدی با اشاره به تشکیل ستاد تابستانی در تهران و اداره کل مناطق، خاطرنشان کرد: ستاد مذکور بر کل مناطق راه‌آهن نظارت دارد و ادارات کل مناطق نیز بر مجموعه زیردست خود نظارت دارند؛ یعنی براساس تکلیفی که ستاد مرکز تعیین و به استان‌ها و مناطق ابلاغ کرده است، آنها نیز بر سیستم ناوگان و خطوط خود نظارت دارند.

وی با اشاره به اینکه در این‌باره جلسات هفتگی در نواحی مختلف راه‌آهن برگزار می‌شود، تصریح کرد: در ستاد مرکزی نیز هر دو هفته یک بار جلسه ایمنی سیر برگزار می‌شود.

معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه ایمنی سیر از مهم‌ترین دغدغه‌های راه‌آهن است، خاطرنشان کرد: پس از این موضوع، ارائه خدمات مطلوب از سوی شرکت‌های حمل و نقلی مورد توجه است.

عرب ‌یارمحمدی اضافه کرد: تابستان امسال نیز نظیر دیگر ایام سال، با آمادگی کامل به استقبال سفرهای تابستانی می‌رویم.

* نظارت بازرسان محسوس و نامحسوس در قطار‌ها بر خدمات دهی شرکت‌ها

معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه در هر یک از قطارها یک ناظم وجود دارد، اظهار داشت: قطعاً مدیران مناطق نیز بر سیر حرکت قطارها به صورت محسوس و غیرمحسوس نظارت دارند.

وی با اشاره به نظارت محسوس و نامحسوس بازرسان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در قطارهای شرکت‌های مختلف ریلی، خاطرنشان کرد: ‌در ایام تابستان دستورالعمل‌های خاص به مناطق و ادارات کل ستادی ابلاغ می‌شود که نظارت دقیق بر امر ایمنی داشته باشند.

* بهینه‌سازی واگن‌های مسافری/نظارت بر عملکرد ایستگاه‌ها

عرب ‌یارمحمدی با اشاره به اینکه قطارها و سالن‌های مسافری مورد بازدید دقیق قرار می‌گیرند، اضافه کرد: همچنین نظارت بر ارائه خدمات توسط شرکت‌های بخش مسافری به صورت کامل وجود دارد و با توجه به آنکه فصل گرما است موضوع تهویه و بهداشت قطارها به صورت منظم مورد بازبینی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری بسیاری از واگن‌های قطار مسافری بهینه‌سازی شده و می‌شوند، افزود: موضوع کیفیت‌بخشی به ناوگان راه‌آهن یکی از موارد مورد تأکید و برنامه‌های اصلی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است.

معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه اولویت اصلی افزایش کیفیت ناوگان ریلی است، خاطرنشان کرد: کمیت در این‌باره نقش بعدی را دارد.

عرب ‌یارمحمدی اضافه کرد: در حال حاضر بخشی از واگن‌های مسافری راه‌آهن برای بازسازیی ظاهری و فنی، در محل‌های خاص در حال بازسازی هستند.

معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تا پایان سال واگن‌های در حال بازسازی از نظر فنی و ظاهری آماده شده و به سیستم وارد می‌شوند، اضافه کرد: امید است با افزایش کیفیت این ناوگان و ورود آنها به سیستم ریلی، جابه‌جایی مسافر هر روز بهتر و با کیفیت‌تر شود.

یارمحمدی با بیان اینکه امید است در بخش کیفیت نیز تابستان امسال بتوانیم مسافران را راضی نگه داریم، تصریح کرد: آمار و ارقام میزان جابه‌جایی مسافر در ایام تابستان، ابتدای مهر‌ماه، به صورت دقیق اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در ایام تابستان بر ایستگاه‌های راه‌آهن و خدمات آنها نیز نظارت صورت می‌گیرد، اضافه کرد: در ایستگاه راه‌آهن تهران، طبقه بالای همکف نیز برای ایام نوروز آماده‌سازی شده بود و از ابتدای سال جاری با نصب دو آسانسور مسافران از این طبقه نیز استفاده می‌کنند.

* توزیع فرم‌های نظرسنجی بین مسافران/شرکت‌‌های ریلی متخلف متوقف می‌شوند

عرب ‌یارمحمدی با بیان اینکه در تابستان سال جاری نیز فرم نظرسنجی بین مسافران قطار توزیع می‌شود، خاطرنشان کرد:‌ این فرم‌ها به صورت رندمی بین مسافران قطار توزیع و طبق آن کیفیت شرکت‌ها ارزیابی می‌شود.

معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: قطعاً نظرات و پیشنهادات مردم در ارائه خدمات بهتر توسط شرکت‌های ریلی مؤثر خواهد بود ضمن آنکه این پیشنهادات به صورت مستمر مورد بررسی قرار می‌گیرد و یکی از معیارهای اصلی رتبه‌بندی شرکت‌های ریلی است.

عرب ‌یارمحمدی خاطرنشان کرد: از مسافران انتظار داریم که در صورت مواجه با هر مشکل و یا تمایل برای ارائه پیشنهاد، گزارشات خود را به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ارائه دهند.

معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: هر شرکتی که خدمات نامطلوب ارائه دهد و یا از آنها شکایتی صورت گیرد پس از بررسی، آن شرکت متوقف خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مسافران در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل و یا برای ارائه پیشنهادات و گزارشات خود می‌توانند با شماره تلفن 1539 (تلفن گویا) و پیامک 3000300 با راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ارتباط برقرار کنند.

عرب ‌یارمحمدی ادامه داد: در تابستان سال جاری نیز همانند سال‌های گذشته راه‌آهن و شرکت‌های خصوصی دست به دست یکدیگر داده‌اند تا بهترین خدمات در تابستان به مسافران ارائه شود.

2 تیر 1391