h باز هم جشن آب پاشونک در راه است + تصاویر سال قبل - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

باز هم جشن آب پاشونک در راه است + تصاویر سال قبل,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,باز هم جشن آب پاشونک در راه است + تصاویر سال قبل,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,باز هم جشن آب پاشونک در راه است + تصاویر سال قبل

باز هم جشن آب پاشونک در راه است + تصاویر سال قبل

باز هم جشن آب پاشونک در راه است + تصاویر سال قبل

جشنی که به جشن آغاز تابستان شهرت دارد بهانه جوانان فعال در فیس بوک است که قرار است در یکم تیرماه در پارک های بزرگ تهران انجام گیرد.

"صراط" - گروهی از جوانان در طرحی خودجوش(!) در فیس بوک قصد دارند یکی از جشن های بی محتوای باستانی را از نو احیا کنند.

به گزارش پایگاه خبری صراط، جشنی موسوم به «آب پاشونک» که به جشن آغاز تابستان شهرت دارد بهانه این جوانان است که قرار است در یکم تیرماه در پارک های بزرگ تهران انجام گیرد.
سال گذشته مشابه این جشن در روز اول مرداد انجام گرفت که با مسامحه کاری شهرداری تهران و عدم کنترل نیروی انتظامی تبدیل به همایش بی عفتی شد و صدها دختر و پسر در بوستان آب و آتش تهران دور هم جمع شده و بر سر هم آب پاشیدند! در همین راستا جشن دیگری هم در بوستان پردیسان با عنوان "خزبازی" انجام شد که فرهنگ قبایل بومی کشور مورد لودگی و تمسخر قرار گرفت.
به نظر می رسد رشد عجیب حساس شدن جوانان در سال های اخیر به جشن های زیرخاکی که سابقه آن چندان مشخص نیست هدایت شده باشد و دور از ذهن نیست که طرح جایگزینی این جشن ها با جشن های مذهبی در دستور هدایت کنندگان آن باشد. باید دید این برنامه خودساخته امسال که ظاهرا مهمترین آن قرار است در پارک لاله تهران برگزار شود، از سوی شهرداری و نیروهای انتظامی چگونه در بوستان های تهران هدایت و کنترل خواهد شد.
1 خرداد 1391