h راز الحوله فاش شد؛شورشیان وهابی عامل کشتار مردم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

راز الحوله فاش شد؛شورشیان وهابی عامل کشتار مردم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,راز الحوله فاش شد؛شورشیان وهابی عامل کشتار مردم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,راز الحوله فاش شد؛شورشیان وهابی عامل کشتار مردم

راز الحوله فاش شد؛شورشیان وهابی عامل کشتار مردم

راز الحوله فاش شد؛شورشیان وهابی عامل کشتار مردم

یک نشریه معتبر آلمانی در گزارشی فاش کرد 98 نفری که در الحوله کشته شدند، به دست شورشیان وهابی به قتل رسیده بودند.

آنا: نشریه فرانکفورتر آلگمایه زایتونگ آلمان طی گزارشی با اشاره به کشتار حدود 100 غیرنظامی سوری در روستای الحوله، فاش کرد که "در تاریخ 25 می شورشیان وهابی مخالف دولت و ملت سوریه، 98 نفر را در شهر حوله به قتل رسانده بودند.

براساس گزارش این نشریه، در جریان قتل‌عام الحوله، شورشیان وهابی، تعدادی از خانواده‌های شیعه این شهر سنی‌نشین را که بدون مشکلی در کنار هم زندگی‌ می‌کردند را قتل عام کرده‌اند.

به گزارش آنا، الحوله روستایی است، در غرب سوریه که در چند کیلومتری آن کشور لبنان واقع شده است.

تصاویر منشر شده از اجساد قربانیان کشتار 25 می در الحوله، نشان می‌دهد که کودکانی دست بسته به صورت دسته‌جمعی به گلوله بسته شده‌اند؛ برخی رسانه‌ها به دلیل شدت جراحات وارده به بدن‌های قربانیان، از انتشار تصاویر کامل این کشتار خودداری کردند.

پیش از این، برخی شیوخ قبطی در سوریه طی فتوایی کشتن شیعیان و تجاوز به زنان و دختران شیعیان این کشور را حلال اعلام کرده بودند.

کارشناسان معتقدند که با وقوع چنین کشتاری که عواطف جامعه جهانی را برانگیخته است و اعلام انجام آن توسط دولت بشار اسد، دیگر راه برای مقابله مستقیم با سوریه هموار شده است، امری که در روزهای اخیر نیز دولت‌ امارت، پارلمان کویت، وزیر خارجه مصر، برخی سران کشورهای حاشیه خلیج فارس و برخی دول غربی از جمله رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کردند که باید سریعا علیه سوریه اقدام شده و حمله نظامی به این کشور محتمل است.

28 خرداد 1391