h تعرض به دختر 26 ساله توسط راننده تاکسی قلابی! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تعرض به دختر 26 ساله توسط راننده تاکسی قلابی!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تعرض به دختر 26 ساله توسط راننده تاکسی قلابی!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تعرض به دختر 26 ساله توسط راننده تاکسی قلابی!

تعرض به دختر 26 ساله توسط راننده تاکسی قلابی!

تعرض به دختر 26 ساله توسط راننده تاکسی قلابی!

جواني سابقه‌دار بعد از آنكه دختر جواني را به عنوان مسافر سوار خودرواش كرد در خيابان وي را مورد تعرض قرار داد. به گزارش شرق دختر 26ساله‌اي نخستين روز خرداد با مراجعه به دفتر سرپرست دادسراي جنايي تهران اعلام كرد توسط مردي مسافربر مورد آزار جنسي و همچنين تهديد و ضرب و جرح قرار گرفته است. بعد از طرح اين شكايت كارآگاهان اداره 16 پليس آگاهي موظف شدند با انجام تحقيقات ويژه مرد متجاوز را شناسايي و دستگير كنند. آنان ابتدا به پرس‌وجو از دختر جوان پرداختند.

او كه به شدت دچار ترس و وحشت شده بود، در اظهارات خود به كارآگاهان گفت: «طبق روال هر روز، ساعت هشت صبح روز 31 ارديبهشت براي رفتن به محل كار خود واقع در خيابان فاطمي از منزل خارج و حدود ساعت 8:20 در نزديكي ميدان هفتم تير سوار يك خودرو مسافربر شدم كه پژو 405 نقره‌اي يا روآ بود. هنوز دقايق زيادي از زمان سوار شدن من به ماشين نگذشته بود كه ناگهان راننده با تغيير مسير از خيابان اصلي خارج شد و به داخل كوچه‌اي خلوت رفت. وقتي به او اعتراض كردم با كشيدن وسيله‌اي برنده و قدرت‌نمايي و حمله به سمت من، گلويم را گرفت و دستانش را روي دهانم گذاشت تا نتوانم فرياد بكشم. در همين شرايط و در حالي‌كه از شدت ترس به او التماس مي‌كردم اجازه بدهد پياده شوم، به من تعرض و پس از گذشت حدود 20 دقيقه مرا به بيرون از ماشين پرتاب كرد و به سرعت از محل دور شد.»

شاكي در پاسخ به اين سوال كارآگاهان كه آيا مي‌تواند چهره راننده را شناسايي كند، گفت: «چهره دقيق راننده را به ياد دارم و مطمئن هستم چشمانش سبز بود.» كارآگاهان با به دست آوردن اين سرنخ به بررسي پرونده مجرمان سابقه‌داري پرداختند كه چشماني سبز دارند. در اين بين يكي از اين متهمان را كه جواني 24ساله به نام «افشين» است شناسايي كردند و عكس او را به دختر بزه‌ديده نشان دادند وي نيز اين جوان را به عنوان عامل تجاوز شناخت. در ادامه معلوم شد افشين پيش از اين نيز بارها به اتهام ارتكاب جرايم مختلف دستگير شده است. بررسي سوابق متهم نشان داد آخرين سابقه دستگيري او مربوط به اوايل سال‌جاري است كه به اتهام ايجاد مزاحمت براي بانوان و سرقت مقرون به آزار روانه زندان شده بود.

نخستين سابقه كيفري اين متهم در سال 87 زماني كه او 20 سال بيشتر نداشت به ثبت رسيده و وي آن زمان به اتهام آدم‌ربايي و تجاوز به عنف دستگير شده بود. افشين پس از آن در سال 89 به اتهام حمل و نگهداري ماده مخدر شيشه روانه زندان شد و جعل اوراق شناسايي و سرقت داخل خودرو سال گذشته بار ديگر وي را راهي حبس كرد. او در همان سال به عمل منافي ‌عفت همراه با آزار و اذيت نيز متهم شده بود. كارآگاهان با توجه به شناسايي دقيق هويت متهم با بهره‌گيري از اطلاعات موجود در پرونده وي موفق به شناسايي محل سكونت او در محدوده ميدان شهداي هفتم تير شدند و پس از اطمينان از حضور متهم در مخفيگاهش وي را ساعت 10 صبح روز هشتم ماه جاري دستگير و به پليس آگاهي منتقل كردند.

افشين در اظهارات اوليه منكر آزار و اذيت دختر جوان شد و ادعا كرد او را به عنوان مسافر سوار خودرو كرده بود. او در اين مرحله از بازجويي‌ها گفت: «هدف من از صحبت كردن با اين دختر آشنايي و دوست شدن با وي بود و ظاهرا در اولين برخورد و صحبت، برداشت اشتباهي صورت گرفت و بعد از اينكه احساس كردم او ناراحت شده، بلافاصله توقف كردم و او نيز در ماشين را باز كرد و از خودرو پياده شد و به هيچ عنوان آن‌گونه كه او عنوان كرده‌ است آزار و اذيتي انجام نشد و من هم اين قصد را نداشتم.»

كارآگاهان با توجه به اطلاعات دقيقي كه از شيوه و شگرد متهم درخصوص آزار و اذيت و تعرض به اشخاص داشتند مطمئن بودند متهم تلاش مي‌كند واقعيت را انكار كند به همين دليل متهم و شاكي را با هم رودررو كردند. دختر جوان در زمان مواجهه حضوري در حالي‌كه با ديدن دوباره افشين دچار وحشت شده بود و به شدت گريه مي‌كرد، بار ديگر به تشريح وقايع روز حادثه و جزييات آن پرداخت و به متهم گفت: «آن روز من به تو التماس نكردم كه كاري با من نداشته باشي؟ من از تو خواهش نمي‌كردم با آينده و سرنوشت من بازي نكني؟ تو مرا تهديد به مرگ نكردي؟»

متهم در اين هنگام با سكوت و تكان دادن سر خود، صحبت‌هاي شاكي را تاييد و سپس در حالي‌كه چاره‌اي جز اعتراف و بيان حقيقت نداشت، ضمن اقرار به تجاوز به دختر جوان به كارآگاهان گفت: «چون با خانواده‌ام مشكل داشتم و با آنها درگير بودم شب قبل از روز حادثه، مواد مصرف كرده و كمي هم مشروب خورده بودم. روز حادثه در حال خودم نبودم. وقتي شاكي سوار ماشين شد، در يك لحظه داخل كوچه‌اي خلوت پيچيدم و با تهديد به مرگ به وي تعرض كردم.»

سرهنگ عباسعلي محمديان، رييس پليس آگاهي تهران با تاييد اين خبر گفت: «با توجه به اعتراف صريح متهم، قرار بازداشت موقت از سوي بازپرس صادر و متهم براي انجام تحقيقات تكميلي و شناسايي ديگر شكات پرونده در اختيار پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته است بنابراين از ساير شكات احتمالي كه به اين شيوه مورد آزار و اذيت و... قرار گرفته‌اند دعوت مي‌شود تا براي شناسايي متهم به اداره شانزدهم پليس آگاهي واقع در خيابان وحدت اسلامي مراجعه كنند و اطمينان داشته باشند اظهارات آنها درخصوص اين موضوعات، كاملا محرمانه محسوب مي‌شود.»

28 خرداد 1391