h افتضاحی دیگر برای کشورت تروریست ها (اسرائیل) - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

افتضاحی دیگر برای کشورت تروریست ها (اسرائیل),ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,افتضاحی دیگر برای کشورت تروریست ها (اسرائیل),مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,افتضاحی دیگر برای کشورت تروریست ها (اسرائیل)

افتضاحی دیگر برای کشورت تروریست ها (اسرائیل)

افتضاحی دیگر برای کشورت تروریست ها (اسرائیل)

رژيم صهيونيستي در واكنش به تصمیم شورای حقوق بشر سازمان ملل در زمینه رسیدگی به سیاست‌های شهرک سازی در کرانه باختری رود اردن همكاري خود را با اين شورا قطع كرد.

به گزارش ايسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه رژيم صهيونيستي روز دوشنبه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه از تصمیم دولت اين رژيم مبنی بر قطع رابطه با شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد خبر داد. اكنون بايد خبر قطع همکاری با این نهاد حقوق بشری به طور رسمي به اطلاع مسئولان شورای حقوق بشر سازمان ملل برسد.

تصمیم قطع رابطه و همکاری با این نهاد حقوق بشری در واکنش به تصمیم این نهاد درباره مامور کردن گروهی مستقل برای تحقیق بر سر سیاست‌های شهرک‌ سازی اسرائیل گرفته شده است. هفته گذشته اکثریت اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به درخواست فلسطینیان در این زمینه رای مثبت داده بودند. 36 عضو از 47 عضو این نهاد بین‌المللی از درخواست فلسطینی‌ها در مورد تحقیق درباره سیاست شهرک‌سازی اسرائیل در مناطق اشغالی حمایت کرده بودند. ایالات متحده آمریکا تنها کشوری بود که با این درخواست مخالفت کرد. 10 عضو دیگر شورای حقوق بشر سازمان ملل به خواست فلسطینی‌ها رای ممتنع داده بودند.

به گزارش دويچه وله، تصمیم شورای حقوق بشر سازمان ملل با واكنش شدید اشغالگران قدس روبه‌رو شد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژيم صهيونيستي رسما اعضای این نهاد حقوق بشری را سرزنش كرد و آویگدور لیبرمن، وزیر امورخارجه نيز تصمیم این نهاد را نادرست و جانبدارانه خواند. ايگال پالمور، سخنگوی وزارت امور خارجه اين رژيم روز دوشنبه رسما اعلام کرد که به اعضای گروه تحقیق اجازه ورود به سرزمين‌هاي اشغالي داده نخواهد شد و تصریح کرد که اسرائیل همکاری خود را با این نهاد قطع خواهد کرد.

رژيم صهيونيستي عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نیست، ولی با این نهاد همکاری داشت.

8 فروردین 1391