h برنامه پلیس برای چهارشنبه سوری - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

برنامه پلیس برای چهارشنبه سوری,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,برنامه پلیس برای چهارشنبه سوری,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,برنامه پلیس برای چهارشنبه سوری

برنامه پلیس برای چهارشنبه سوری

ایسنا: سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه اولین نشست مجمع نمایندگان اعضای کانون بازنشستگان ناجا در مورد تخلفات انتخاباتی، گفت: خوشبختانه انتخابات مجلس نهم نسبت به ادوار گذشته روند خوب و آرامی داشته است.

وی با بیان اینکه البته این بدین‌معنا نیست که مشکلی در روند تبلیغات به وجود نیامده است، گفت: در انتخابات مجلس حساسیت در شهرهای کوچک بیشتر است و گاهی نیز برخوردهایی در حد سنگ پراکنی به ماشین نماینده دیده شده است، اما جرح و آسیبی به فردی نرسیده و درگیری در مراحل اولیه با مذاکره یا حضور ماموران کنترل شده است.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه میزان تخلفات در این دوره نسبت به گذشته خفیف‌تر است، ابراز امیدواری کرد که چند روز باقیمانده تا انتخابات مجلس نهم نیز به خوبی و آرامی طی شود.

فرمانده ناجا در مورد تمهیدات پلیس در روز انتخابات با بیان اینکه نیروی انتظامی دو گروه برای روز انتخابات در نظر گرفته است، گفت: در گروه اول ماموران حفاظت از صندوق‌ها و مراکز تجمیع آرا را برعهده دارند و گروه‌های دوم که به عنوان گروه‌های احتیاط نامگذاری شده‌اند وظیفه پشتیبانی را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه در گذشته دیده می‌شد که در برخی شهرستان‌ها تنشی ایجاد شده و تا رسیدن نیروی‌انتظامی خساراتی وارد می‌شد، گفت: امسال پیش‌بینی کردیم که با وجود واحدهای احتیاط که متشکل از نیروی انتظامی و سازمان‌های دیگر است، این مساله برطرف شود.

احمدی‌مقدم افزود: گروه‌های احتیاط در مکان‌هایی که احتمال تنش یا سابقه تنش داشته و بر اساس برآورد‌ها مشخص شده است که زمینه‌های درگیری در آن وجود دارد اعزام شده‌اند و در حال حاضر این واحد‌ها در کشور گسترده شده‌اند.

به گفته وی، نیروی انتظامی آمادگی کاملی را برای برپایی انتخابات امن و ادامه شرایط امن انتخابات دارد.

فرمانده نیروی انتظامی در مورد نقش نیروی انتظامی در برقراری امنیت اقتصادی در پایان سال جهاد اقتصادی گفت: نیروی انتظامی در حوزه اقتصادی همکار سازمان‌های اقتصادی و دستگاه قضایی است و برای اینکه از شکل‌گیری ستاد اقتصادی، دلال‌ و باند‌بازی و همچنین توطئه در این زمینه مبارزه کند، فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی در بازار سکه گفت: در مجموع با تمهیدات در نظر گرفته شده این مساله کنترل شد و بر اساس پیش‌بینی‌ها روند روبه بهبودی را شاهد خواهیم بود.

نوید فرمانده ناجا؛ مردم نوروز و چهارشنبه آخرسال آرام و امنی خواهند داشت

وی همچنین در مورد تمهیدات نیروی انتظامی در آستانه نوروز ۹۱ گفت: جزئیات اقدامات و برنامه‌های پلیس در آستانه نوروز اعلام خواهد شد، اما باید بگویم که نیروی انتظامی با ارزیابی تجربیات خود در سال‌های قبل نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کرده و در این مدت تلاش کرده است نقاط ضعف خود را برطرف کند.

احمدی‌مقدم به مردم نوید داد که با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده مردم در نوروز و چهارشنبه آخرسال روزگاری آرام و امن خواهند داشت.

برخورد پلیس با کارناوال‌ها و اجتماعات مخرب در چهارشنبه آخرسال

فرمانده ناجا در مورد تمهیدات پلیس در چهارشنبه آخرسال نیز گفت: پلیس با کارناوال‌ها و اجتماعاتی که در چهارشنبه سوری اقدامات‌ تخریب‌گرایانه داشته باشد برخورد می‌کند. خانواده‌ها از وسایل کم‌خطر که در بازار عرضه می‌شود استفاده کنند.

فرمانده ناجا در مورد تمهیدات پلیس در چهارشنبه آخرسال با بیان اینکه پلیس برنامه‌های خود را برای جلوگیری از ورود و فعالیت باندهای موادمحترقه آغاز کرده است، گفت: تجربه نشان داده است که هر ساله شاهد بهبود رفتار مردم در چهارشنبه آخرسال بوده‌ایم به گونه‌ای که میزان خسارات و تلفات کاهش یافته است.

وی به خانواده‌ها توصیه‌کرد: برای سپری‌کردن اوقاتی خوش در چهارشنبه آخرسال از وسایل کم‌خطری که رسما در بازار عرضه می‌شود استفاده کنند.

فرمانده ناجا به خانواده‌ها توصیه کرد: از مغرب تا یکی دو ساعت پس از آن در کنار فرزندان خود شادی کنند اما پلیس با اجتماعات و کارناوال‌هایی که اقدامات تخریب‌گرایانه دارند با شدت برخورد می‌کند.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه تصور می‌کنیم امسال از سال گذشته نتایج بهتری در چهارشنبه آخرسال به دست بیاوریم، گفت: از ورود باندهای موادمحترقه که از مبادی خارجی وارد می‌شدند جلوگیری کرده و کنترل مواداولیه سازنده این موادمحترقه و همچنین اقدامات فرهنگی را نیز در دستور کار خود داریم.

10 اسفند 1390