h قانون اساسی جدید سوریه توسط بشار اسد ابلاغ شد ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قانون اساسی جدید سوریه توسط بشار اسد ابلاغ شد !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قانون اساسی جدید سوریه توسط بشار اسد ابلاغ شد !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قانون اساسی جدید سوریه توسط بشار اسد ابلاغ شد !

قانون اساسی جدید سوریه توسط بشار اسد ابلاغ شد !

رئیس جمهوری سوریه دستور انتشار قانون اساسی جدید کشورش را که به تایید اکثریت مردم رسید صادر و تاکید کرد که از این تاریخ قابل اجراست.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار اسد شب گذشته پس از اعلام نتایج همه‌پرسی قانون اساسی سوریه که با تایید حدود 90درصدی شرکت‌کنندگان روبه‌رو شد، دستور اجرایی شدن آن را صادر کرد.

بشار اسد در دستور شماره ۹۴ در سال سال ۲۰۱۲ خواستار انتشار این قانون در جراید کثیرالانتشار رسمی سوریه شد و اعلام کرد که از تاریخ ۲۷ فوریه ۲۰۱۲ قابل اجراست.

همه‌پرسی قانون اساسی سوریه یکشنبه ۲۶ فوریه در سراسر سوریه برگزار شد و بنا بر اعلام وزارت کشور سوریه مشارکت مردم در همه‌پرسی قانون اساسی جدید به بیش از 57 درصد رسید و میزان موافقت مردمی با آن 89.4 درصد است.

به گزارش سانا، وزیر کشور سوریه اعلام کرد که میزان مشارکت مردم 57.4 درصد یعنی به مقدار 8 میلیون 300 هزار نفر رسید در حالی که کل کسانی که واجد شروط رای دادن بودند، 14.5 میلون نفر بود.

محمد الشعار وزیر کشور اعلام کرد، این در حالی است که مخالفان در این همه‌پرسی تردید کرده بودند و از مردم خوسته بودند که آن را تحریم کنند.

وی افزود که تعداد کسانی که رای منفی به همه‌پرسی دادند 9 درصد یعنی 753 هزار نفر بود و 1.6 نیز آراء باطله بود.

9 اسفند 1390