h گزارش همايش‌ جوانان حامي جبهه پايداري با سخنرانی سعید قاسمی و دکتر عباسی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گزارش همايش‌ جوانان حامي جبهه پايداري با سخنرانی سعید قاسمی و دکتر عباسی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گزارش همايش‌ جوانان حامي جبهه پايداري با سخنرانی سعید قاسمی و دکتر عباسی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گزارش همايش‌ جوانان حامي جبهه پايداري با سخنرانی سعید قاسمی و دکتر عباسی

گزارش همايش‌ جوانان حامي جبهه پايداري با سخنرانی سعید قاسمی و دکتر عباسی

چهارمين همايش جوانان حامي جبهه پايداري انقلاب اسلامي عصر امروز (دوشنبه) در سالن سيدالشهدا عليه السلام تهران در حالي برگزار شد كه از همان ابتداي همايش، همه‌ي صندلي‌هاي سالن پر شد و با گذشت 15 دقيقه از مراسم، روي سن نيز ديگر خالي نبود.

به گزارش رجانيوز، در ابتداي اين همايش بار ديگر مستند ديدني "پايان مدارا" اكران شد و در حالي‌كه سالن ديگر هيچ جاي خالي نداشت، پس از قرائت قرآن و توضيح‌هاي مجري برنامه، حاج سعيد قاسمي سخنراني كرد و پس از نيز حجت‎الاسلام روح‌الله حسينيان و حسن عباسي.

در فاصله‌ي چهار روز مانده به انتخابات، سخنان سخنرانان اين همايش با تكبيرهاي حاضران همراهي مي‌شد، آن‌هم در شرايطي كه ديگر درهاي طبقه پايين سالن بسته بود و به‌دليل ازدحام بيش از حد، اجازه ورود به كسي داده نمي‎شد.

‌شیپورچی موسوی از من خواست به همایش جبهه پایداری نیایم

عضو شوراي مركزي قرارگاه فرهنگي عمار گفت: ‌شیپورچی موسوی از من خواست به همایش جبهه پایداری نیایم.

سعید قاسمی در جمع هزاران نفر از جوانان حامي جبهه پايداري، گفت: وقتی می‌خواستم به ‌جلسه پایداری بیایم، فردی که ‌شیپورچی موسوی بود، از من خواست تا به این جلسه نیایم.

وی در ادمه خطاب به یاران شهیدش گفت: شهدا کاش با شما بودیم و در صحنه بسیار سختی که شما امتحان پس دادید، ما هم مثل شما قبول می‌شدیم.

قاسمی با تاکید بر اینکه "ما امروز باید در جبهه جدید شمشیر بزنیم"، از هزاران جوان حامی جبهه پایداری به دلیل صفوف فشرده‌شان به ویژه در حماسه یوم‌الله 22 بهمن امسال قدردانی و ابراز امیدواری کرد که این جمعیت در 12 اسفند حماسه دیگری تکرار کند.

این استاد دانشگاه در ابتدای سخنان خود افزود: وقتی می‌خواستم به این جلسه بیایم، فردی که لیاقت نصیحت کردن من را نداشت و در ایام فتنه 88 شیپورچی موسوی بود، از من خواست تا خودم را برای شما‌ها خرج نکنم که البته من خاک پای شما بچه‌ حزب‌اللهی‌ها هستم.

وی سپس خداوند را به دلیل نعمت انقلاب اسلامی شکر کرد و گفت: باید از خدا ممنون باشیم که چنین حکومتی داریم و شماها امروز آمده‌اید تا برای نمایندگانتان در مجلس تصمیم‌گیری کنید.

قاسمی با بیان اینکه حضرت روح‌الله (ره) می‌گفت سربازان من در قنداق‌هایشان هستند، یادآور شد: ای امام امروز نسل سوم قنداقه‌ای‌هایت آمده‌اند تا برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند و خدا را از این بابت شاکریم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس خطاب به هزاران جوان حامی جبهه پایداری یادآور شد: امروز اینجا نشسته‌اید و تجربه 33 سال حکومت اسلامی را دارید و امروز پس از هزاران سال از غیبت باید در این پیچش تاریخی که رهبر انقلاب درباره بیداری اسلامی فرمودند، تصمیم بگیرید.

وی با یادآوری سکوت خواص در ایام فتنه 88 خاطرنشان کرد: هیچ‌گاه باور نمی‌کردم در فتنه‌ای که 8 ماه دفاع آن طول کشید، از ساکتین در قم تا آمرینی در کف خیابان‌ها از جنس سردار و شیخ و آیت‌الله اینگونه عمل کنند.

قاسمی تأکید کرد: براساس این اتفاق جوانان وقتی در روز عاشورا دیدند که به امام حسین(ع) حمله می‌شود و اینها به دنبال تمام کردن اصل کار یعنی ولایت فقیه هستند، خودشان تصمیم گرفتند که در 9 دی به کف خیابان‌ها بیایند و آن حماسه زیبا را خلق کنند.

وی با يادآوري فاصله گرفتن و مردود شدن خواص در فتنه 88 تصریح کرد: برخی خواص مردود شده به دلیل مواضع‌شان و فاصله گرفتن از امام و رهبری و نیز سهم‌خواهی "آشغال ‌خوری" سقوط کردند.

این فعال جبهه فرهنگی انقلاب در ادامه یکی از برکات مهم فتنه 88 را حساسیت و نقش‌پذیری جوانان در سرنوشت خودشان در آینده عنوان کرد و گفت: برخی "گنده‌ها" که عناوین دکتر، سردار، آیت‌الله و استراتژیست‌من و غیره را با خود یدک می‌کشیدند، به دلیل عدم بصیرت و ولایت پذیری سقوط کردند و راه انقلاب را اشتباه رفتند که البته این‌ها همگی از فضل خداست.

قاسمی متذکر شد: سرجمع همه اینها شدن جبهه‌ای که "از گوگوش تا سروش"، "از فلانی تا ریگی"، "از مسعود رجوی تا فائزه" و غیره در یک جبهه و خاکریز علیه انقلاب قرار گرفتند که این از برکات فتنه است.

وی تصریح کرد: در بین نیروهای انقلاب دو خاکریز وجود ندارد که متأسفانه الان 14 - 13 جبهه درست شده تا جوان کلافه شود که الان وقت تصمیم است.

این فرمانده هشت سال دفاع مقدس با تأکید بر اینکه "جامعه باید پالایش شود"، خطاب به هزاران جوان حامی پایداری در این جلسه تصریح کرد: مراکز قدرت و ثروت در دست شما نیست و به این دلیل نتوانستید ریشه فتنه را بزنید و هم‌اکنون این عناصر به دلیل ضعف دستگاه قضا و کُند عمل کردن سیستم اطلاعاتی و نفوذ برخی از این عوامل در سیستم اجرایی همچنان حضور دارند که شما باید امروز به تکلیف خود عمل کنید و حرف‌های‌تان را روشن بزنید.

قاسمی در ادامه، یکی دیگر از برکات فتنه 88 را عوام خواص شده همچون کارگران، دانشجویان و غیره عنوان کرد و با يادآوري ساختار شکنی‌های مجلس ششم و نامه‌نگاری هتاکانه بیش از 100 نماینده آن به رهبر معظم انقلاب مبنی بر نوشیدن جام زهر رابطه با آمریکا یادآور شد: در حالی‌که مجلس، سيستم امنيتي و دولت دست‎شان بود، همه‌شان رفتند "زیر یه خم نظام" که به فضل خدا، همان خدای کربلای 5، والفجر 8 و والفجر مقدماتی کاری از دستشان بر نیامد و دایره نظام حذف شدند.

وی گریزی به فتنه سال 78 زد و فتنه 88 را از آن عمیق‌تر و پیچیده‌تر عنوان کرد و گفت: به فرموده حضرت آقا در قم، روزهایی بیاید که قلم‌های آزاد شده از فتنه 88 خواهد نوشت.

این فعال فرهنگی جبهه انقلاب در ادامه تأکید کرد: بر همین اساس مکلف هستیم دور هم جمع شویم گرچه شاید عنادهای زیادی با جبهه پایداری باشد.

قاسمی با بیان اینکه "عناوین و دکتر و مهندس بودن ملاک نیست"، این سؤال را مطرح کرد که ‌علی مطهری ‌در کربلای 5 ‌کجا بود‌ و خاطرنشان کرد: باید پرسید که این افراد در فتنه 88 چه حال و هوایی داشتند و این خط و مرز است و وسطی نیز در این بین وجود ندارد چراکه همه ناموس نظام را در فتنه 88 زیر نظام بردند و چرا صدایی از شما شنیده نمی‌شد. "قم؛ چرا صدای تو  در فتنه رسا نمی‌آمد".

وی تأکید کرد: مطلبی دیدم که خیلی قشنگ بود به این مضمون که روزی 300 هزار نفر در یک جبهه دور هم جمع می‌شدند اما امروز 300 نفر در 13 جبهه دور هم جمع نمی‌شود؛ بحث، بحث جبهه پایداری نیست.

قاسمی با یادآوری این جمله حکیمانه امام که فرمودند "تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش"، خاطرنشان کرد: در فتنه 88 تنها انتقام تنها از رهبری نبود، انتقام از همه حزب‌اللهی‌‌ها بود و شما جوانان مسیر را به هم زدید و باید این انتقام را از شما می‌گرفتم. فائزه هاشمی رفسنجانی زمانی می‌گفت که مردم ما اسطوره‌شکن و اسطوره‌پرور هستند یعنی شما‌ها بودید که چک سفید امضا به اینها ندادید که هر کاری دل‌شان می‌خواهند بکنند، از این رو باید از تغییر واقعی "پایداری" شود.

این فرمانده هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: فقط بحث بحث مجلس نیست. این برخوردها که امروز با پایداری می‌شود به این دلیل است که سماجت و مطالبات داخلی و خارجی شما ادامه پیدا نکند و موجب دردسر آنها نشود، چراکه آنها دنبال قدرت و ثروت هستند و منفعت‌‌طلبی‌ها با مدل شما سازگار نیست که مصلحت‌طلبی کنید که البته این بر خلاف نظر حضرت آقاست که فرمودند "محافظه‌کاری قتلگاه انقلاب است"‌.

وی تاکید کرد: در چنین پیچ تاریخی که حضرت آقا می‌فرمایند، ما بیاییم نماینده‌ای به مجلس بفرستیم که جلوی جاسبی خم شود؟ این در حالی که آقا فرمودند که وامدار قدرت و ثروت نشوید.

قاسمی در ادامه به سفر رئیس مجلس و شماری از نمایندگان به مصر و دیدار با حسنی مبارک اشاره کرد و گفت: اگر عقل‎تان می‌رسید، چند ماه قبل از انقلاب مصر به دیدار حسنی نامبارک نمی‌رفتید و با آنان عکس نمی‌گرفتید. این در تاریخ ثبت شد و احسنت به تو ای دانشجو که در وقت بامداد به فرودگاه رفتی و نسبت به چنین کاری اعلام انزجار کردی، از این رو چنین نماینده‌ای ما نمی‌خواهیم.

وی خطاب به هزاران جوان حامی جبهه پایداری یادآور شد: برخی‌ها هر وقت فضا یک جور دیگری شد، "پالس‌هایی" را فرستادند از این رو شما اینجا هستید تا به این مصلحت‌گرایی‌ها نه بگویید.

این رزمنده دوران دفاع مقدس با تاکید بر اینکه ریشه انحراف را ‌آقایان دوره‌های قبلی گذاشتند و ایران‌گرایی و کورش‌گرایی ادامه همان کارهاست، خاطرنشان کرد: اگر نماینده جبهه‌تان رای نیاورد، خیالی نیست چرا‌که این جبهه خیلی وسیع است و نیاز به سربازان زیادی دارند که در آن تیر‌اندازی کنند. "خط " همان جایی است که تو هستی و اگر نماینده جبهه پایداری به داخل مجلس رفت که رفت و اگر نرفت که نرفت، این مدل حرکتی مهم است.

وی در ادامه به برخی از انحرافات در زمان هاشمی و خاتمی اشاره کرد و گفت: اگر اشتباه استراتژیک احمدی‌نژاد نبود، علي‌رغم اینکه دوستش دارم، امروز می‌توانستیم ضربات شدیدتری به فتنه و فتنه‌گران بزنیم. پس باید حماسه انتخابات را گرم نگه داریم و باید حماسه حضور را تکرار کنیم.

قاسمی سخنان خود را با این جمله تمام کرد: هنوز هم بچه‌ها پشت لباس‌هایشان نوشته‌اند "ما در ره عشق نقض پیمان نمی‌کنیم گرچه جان، گر جان طلبد دریغ از آن جان نکنیم؛ دنیا اگر از لبرز شود ما پشت سه سالار شهیدان نشویم".

وضعيت امروز جريان اصول‌گرا شبيه وضعيت سال 66 است

در ادامه اين همايش، يك دعضو ديگر قرارگاه عمار نیز براي سخنراني پشت تريبون رفت که پس از  تحلیل جریان شناسی سیاسی انقلاب اسلامی به شاخص‌های مهم مجلس نهم پرداخت.

حسن عباسی با بیان اینکه امروز در آستانه مجلس نهم هستیم صورت بندی به این شکل است که به طور مشخص نهاد ولایت همان هسته مرکزی است، گفت: ما سه لایه اصول‏گرا داریم، اصول‏گرایانی که نزدیک به ولایت هستند و این نزدیکی و دوری در مقوله فکر و این است که چه کسی به ارزش‌های اسلامی پای‌بند است.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: ممکن است کسانی اسلام را بیشتر از بسیجی کف خیابان بشناسند اما التزام‎شان آن زمانی که امام جامعه مسئله‌ای را گفت یا حدود الهی زیر سوال رفت آنها به پرخاش در بیایند، دیده نمی‌شود.

عباسی این یک نقیصه برای جریان‌های سیاسی و فکری ماست، افزود: اعتقاد به اسلام و ولایت و حساسیت به اینکه در چه جایی وقتی انحرافات رقم می خورد باید ساکت بایستیم.

وی تصریح کرد: ممکن برخی از بزرگان ما، دوستان ما، دانشگاهیان ما، روحانیان ما، کسانی که سابقه دفاع مقدس، سابقه مبارزه قبل از انقلاب دارند و احترام‌شان بر همه ما لازم است اما فراموش نکنند که امام جامعه سرباز امروز می‏خواهد.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در 12کشور بیداری اسلامی ایجاد شده و می‌رود که نظام سلطه به تبع مشکلات ذاتی خود متلاشی شود، ما نیاز داریم افراد پیرامون ولایت اسلام خالص را پیاده کنند، نه اسلام التقاطی، نه این حرف‎هایی که در دانشگاه‎های جمهوری اسلامی در رشته های مختلف علوم اسلامی گفته می شود که ذره‏ای از آنها با مبانی اعتقادی ما منطبق نیست.

وی با بیان اینکه امسال سال محو تاثیر جریان موسوم به اصلاح طلب و فتنه‏گر بود، گفت: تاثیر اینها در عرصه سیاسی ایران یک تاثیر بسیار کم است، البته درست است که بعضی از آدم‌های‌شان اسم‌های درشتی دارند، تاثیر آنها مثل تاثیر بعضی از جریان‌هاي سنتی در کشور، بعضی از جریان‌هاي سنتی در کشور ما که سابقه 40 – 50 ساله دارند، اگر به آنها بگویید طرفداران‎تان را جمع کنید، نصف یک سالن هم نمی‌شوند، آن وقت اینها همیشه در عرصه انتخابات یک پای قدرت هستند.

عباسی ادامه داد: اگر شما حرکت مردمی دارید امروز بگویید که برای دردهای اقتصاد و مردم چه نسخه ای دارید، چرا همه آدم‌هایتان بالای 70 سال هستند.

رییس مرکز دکترینال بدون مرز با بیان اینکه جریان انحرافی هیچ چیزی از خودش جز لیبرالیزم ندارد، گفت: جریان انحرافی که بعد از انتخابات سال 88 پر سر و صدا شروع کرد، این جریان از دو زاویه زیر سوال است، یک زاویه از منظر مبانی نظری برای اداره کشور است، تئوریسین‌های اقتصاد دوره دهم معلوم است که از کدام دانشگاه بیرون آمدند.

به گفته این کارشناس سیاسی جدا از اینکه روسای دولت اصولگرا یا غیر اصولگرا باشند، اما مبانی نظری این دولت در اقتصاد لیبرالیزم است.

وی با بیان اینکه مجلس ششم مجلس لیبرال بود و از آنها هیچ توقعی نبود، گفت: مجلس پنجم، هفتم و هشتم اگر ارزیابی شود هیچ نمره مثبتی در این حوزه نمی‌گیرند چرا که آنها هم در اقتصاد و آموزش عالی نتوانستند با لیبرالیزم مبارزه کنند.

عباسی تصریح کرد: حمایت بی شائبه مجلس هفتم و هشتم از دانشگاه آزاد و جریانی که این نوع آموزش عالی را بسط داد، فراموش نشده است.

وی با اشاره به انتخابات مجلس نهم گفت: نکته کلیدی در شرایط فعلی این است که الان که مقوله جریان فتنه و انحرافی به محاق رفتند، چون مشت‎شان برای مردم باز شده و چهره‌شان شفاف شده است آنچه که برای مردم شفاف نیست این است که امروز جریان اصول‌گرا قطبی شده است وضعیت جریان اصول‌گرا امروز شبیه جامعه روحانیت مبارز در سال 66 است که رفتند خدمت امام  دو قسمت شدند.

وی ادامه داد: در لایه اول هسته مرکزی نهاد ولایت آنچه که مشاهده می‏شود، نهادهای عمدتا جوان مثل تشکل‏های دانشجویی و طلاب هستند، اینها خالص اندیشه ولایت را دنبال می‏کنند و لایه‏های دوم گروه‏ها و جریان‏هایی هستند که در 33 سال گذشته امتحان پس دادند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه مجلس آینده باید مجلسی باشد که مبانی نظری نظام را در حوزه اقتصاد عملی کند، گفت: چهار سال آینده جهان عموما، و جمهوری اسلامی خصوصا دچار مشکلات اقتصادی می‌شود، اگر مجلس آینده نتواند مسئله خودش را در این حوزه فکری روشن کند ما التقاط را در حوزه فکری و رفتاری جامعه ادامه داده‌ایم.

وی در ادامه با توصیه به تقوای سیاسی گفت: ویژگی و شاکله اصلی تقوای سیاسی در این است که به جای جنجال و فضای احساسی، مبانی اعتقادی و فکری منطبق با اسلام و نظر ولایت را به مردم عرضه کنیم، مردمی که شعور سیاسی بالایی دارند، خودشان انتخاب می‏کنند.

عباسی در پایان ابراز امیدواری کرد که خداوند ما را لایق حکومت دینی کرده و لایق این کند که نظام را به صاحب اصلی آن برسانیم.

 
9 اسفند 1390