h حمله علی اکبر جوانفكر به جبهه پايداری - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حمله علی اکبر جوانفكر به جبهه پايداری,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حمله علی اکبر جوانفكر به جبهه پايداری,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حمله علی اکبر جوانفكر به جبهه پايداری

حمله علی اکبر جوانفكر به جبهه پايداری

مشاور مطبوعاتي رئيس جمهور گفت: ما نسبت به برخي رد و تاييد صلاحيتهاي شوراي نگهبان معترضيم اما اين نظر را مي پذيريم و از همه مردم و دوستداران دولت دعوت مي كنيم تا در انتخابات حضور داشته باشندو دشمنان را از تلاش براي صدمه به نظام منصرف كنند.

به گزارش خبرگزاري دانشجو، علي‌اكبر جوانفكر صبح امروز در نشست خبري در دفتر روزنامه ايران گفت: هدف از برگزاري اين نشست تبادل و هم‌فكري پيرامون وقايعي است كه اتفاق افتاده و مطلوب نظام نيست.

وي افزود: سال 84 و زماني كه احمدي‌نژاد مسئوليت قوه مجريه را بر عهده گرفت ما در بسياري از زمينه‌ها وضعيت مبهم و غيرشفافي داشتيم و برخي مسائل مطابق خواست نظام پيش نمي‌رفت.

جوانفكر عنوان كرد: مردم به شعارهايي كه دكتر احمدي‌نژاد ارائه كرده بود راي دادند و دكتر احمدي‌نژاد از ابتدا با برنامه اي منسجم و هدفمند به صحنه آمدند.

مشاور مطبوعاتي رئيس‌جمهور عنوان كرد: ‌از جمله برنامه‌هاي ايشان كاهش نرخ سود بانكي و تك رقمي كردن اين نرخ بود.

وي با اشاره به تجربه نرخ تك رقمي سود بانكي گفت: در بسياري از كشورهاي اروپايي نرخ سود وام بانكي 4 درصد است و برنامه‌ريزي دكتر در كاهش نرخ سود بود.

جوانفكر افزود: با وجود كارشكني‌هاي فراوان نتايج خوبي در اين زمينه به دست آمد از جمله اين دستاوردها آن بود كه مردم به دولت اعتماد كردند و سرمايه‌هاي خود را وارد اقتصاد كشور نمودند و دولت نيز با ارائه تسهيلات بانكي اين سرمايه‌ها را به گردش انداخت.

مشاور مطبوعاتي رئيس‌جمهور ادامه داد: برخي كارشكني‌ها و مانع‌تراشي‌ها همچنان ادامه دارد و عده‌اي مي‌خواهند كام مردم را از موفقيت‌هاي دولت تلخ كنند.

وي گفت: مبناي حركت كشور اجراي قانون اساسي است و هيچ فردي حق ندارد بر خلاف آن عمل كند. از سويي رئيس جمهور وظايف و اختيارات مشخصي در قانون اساسي دارد و براي انجام اين وظائف هيئت نظارتي را تشكيل داده است.

جوانفكر افزود: مخالفتهاي از سوي برخي از جمله شوراي نگهبان صورت گرفته اما تشكيل اين هيئت مربوط به شوراي نگهبان نيست و از سويي يكي از وظايف رئيس جمهور نظارت بر شوراي نگهبان است.

وي در خصوص پيشرفت‌هاي هسته‌اي گفت: با برنامه‌ريزي دولت توانستيم در سال گذشته در قضيه هسته‌اي به جايي برسيم كه بتوانيم براي غني‌سازي سوخت داخلي توليد كنيم و اكنون نيز به دنبال توليد سوخت 20 درصد هستيم.

جوانفكر تاكيد كرد: گام‌هاي دولت قاطعانه بوده و اكنون در مقابل دشمن ايستاده‌ايم و از حقوق مردم دفاع مي‌كنيم اين يكي از دستاوردهاي دكتر احمدي‌نژاد بوده است.

مشاور مطبوعاتي رئيس‌جمهور در خصوص حضور احمدي‌نژاد در سازمان ملل گفت: از جمله دستاوردهاي ديگر دولت احمدي‌نژاد حضور هر ساله رئيس‌جمهور در سازمان ملل بود و وي در آنجا دولت آمريكا و قدرت‌هاي بزرگ را به چالش كشيد بخشي از مخالفت‌هاي كنوني درون آمريكا مرهون حضور احمدي‌نژاد در آمريكا و مصاحبه با مطبوعات بود.

وي از جمله موفقيت‌هاي دولت را بحث سهميه‌بندي بنزين و هدفمندي يارانه‌ها عنوان كرد.

جوانفكر با اشاره به وضعيت بازار سكه و ارز عنوان كرد: ما در مرحله دوم قانون هدفمندي يارانه‌ها و چشم‌انداز با ثبات اقتصادي هستيم چگونه است كه در چنين شرايطي شاهد وضعيت نابسامان بازار سكه و ارز باشيم ما از پس از انقلاب تاكنون به لحاظ ذخاير ارزي و طلا شاهد چنين منبعي نبوديم طي تحقيقات خود به اين نتيجه رسيديم و نيز وزير اطلاعات هم اعلام كردند برخي افراد در درون نظام و با وارد كردن ده‌ها ميليون تومان پول در بازار سكه و ارز دخالت كردند.

مشاور مطبوعاتي رئيس‌جمهور تاكيد كرد: معتقديم بايد يك پرونده فساد مالي براي اين گروه‌ها ايجاد شود اين چه گروهي است كه با خيال راحت مي‌خواهد مردم طعم رفاه و آسايش را نفهمند، اين گروه با خيال راحت و دسترسي به پول‌هاي كلان عمومي مي‌خواهند به دولت صدمه بزنند و قيمت‌ها را افزايش دهند.

وي تاكيد كرد: ما از دستگاه قضايي مي‌خواهيم مشخص كند كه اين افراد چه كساني هستند كه مردم و دولت را هدف گرفته‌اند اين يك انتظار عمومي است به خصوص از سازمان بازرسي كل كشور كه همواره در تمام مسائل دخالت مي‌كند اين بار سكوت كرده و قضاياي بازار سكه و ارز را پيگيري نمي‌كند.

جوانفكر در خصوص برنامه‌هاي صدا و سيما درباره انتخابات گفت: صدا و سيما در دعوت برخي كانديداها و نامزدهاي انتخابات اشتباه بزرگي كرد؛ چرا كه حضور نامزدها در برنامه‌هاي تلويزيون به نوعي تبليغات محسوب مي‌شود از سويي صدا و سيما فرصتي را فراهم كرد تا فضاسازي عليه دولت صورت گيرد و از سوي دولت نيز كسي براي دفاع دعوت نشد.

مشاور مطبوعاتي رئيس‌جمهور تاكيد كرد: انصاف و عدالت خواسته مردم است و مردم چنين برنامه‌هايي را كه بر ضد دولت فضاسازي مي‌كنند، نمي‌پذيرند.

وي در خصوص جبهه پايداري گفت: اين جبهه نيز مانند ساير جبهه‌هايي است كه يك شب تشكيل شده رئيس و اعضاي آن مشخص نيست و معلوم نيست چه كسي آنها را هدايت مي‌كند و حضور آنها در عرصه انتخابات براي سهم در قدرت است.

در پايان جوانفكر با اشاره به لزوم حضور در انتخابات گفت: ما نسبت به برخي رد و تاييد صلاحيتهاي شوراي نگهبان معترضيم اما اين نظر را مي پذيريم و از همه مردم و دوستداران دولت دعوت مي كنيم تا در انتخابات حضور داشته باشندو دشمنان را از تلاش براي صدمه به نظام منصرف كنند.

8 اسفند 1390