h هشدار شدیداللحن سوریه به سران رژیم صهیونیستی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

هشدار شدیداللحن سوریه به سران رژیم صهیونیستی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,هشدار شدیداللحن سوریه به سران رژیم صهیونیستی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,هشدار شدیداللحن سوریه به سران رژیم صهیونیستی

هشدار شدیداللحن سوریه به سران رژیم صهیونیستی

هشدار شدیداللحن سوریه به سران رژیم صهیونیستی

به گزارش فارس، وزارت خارجه سوریه امروز در واکنش به فراخوان برخی سران صهیونیست برای هتک حرمت مسجدالاقصی، بشدت به تل‌آویو هشدار داد.

این هشدار جدی به رژیم صهیونیستی از طرف دمشق در حالی صورت می‌گیرد که اتحادیه عرب و کشورهای عربی به نیابت از آمریکا و دیگر کشورهای غربی در حال طراحی برای سرنگون کردن نظام سوریه هستند و در قبال چنین مسائلی در رژیم صهیونیستی ساکت هستند.

جهاد المقدسی سخنگوی وزارت خارجه سوریه امروز بشدت از سخنان مسئولان حزب لیکود اسرائیل (حزب حاکم به ریاست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم) درباره هتک حرمت مسجدالاقصی ابراز انزجار کرد.

به گزارش پایگاه خبری شام‌پرس، مقدسی گفت: وزارت خارجه سوریه با شدیدترین عبارات از سخنان مسئولان حزب لیکود اسرائیل که خواستار تعرض به مسجدالاقصی شدند، ابراز انزجار می‌کند.

وزارت خارجه سوریه در این بیانیه، اینگونه سخنان و مواضع را بسیار خطرناک دانست که با هدف تحریک روشمند برای اهانت به مسجدالاقصی است که جایگاهی دینی و ارزشی والا برای همه مسلمانان دنیا دارد.

سوریه از جامعه بین‌الملل خواست مسئولیت خود در این خصوص را بر عهده بگیرد و تاکید کرد ه شهر قدس هنوز تحت اشغال اسرائیل است و مسئولیت حمایت از مقدسات تحت اشغال بر عهده آن است.

دمشق هشدار داد: هرگونه تبعات و پیامدهای این ماجراجویی نسنجیده بر عهده اسرائیل است که از این حرم مقدس شریف برای مقاصد انتخاباتی استفاده می‌کند و از مسئولیت‌های خود در قبال صلح عادلانه فرار می‌کند و این امر تهدید مستقیم و اهانت به احساسات مردم عرب و مسلمان دنیا است.

دو روز گذشته برخی رسانه‌های اسرائیل به نقل از برخی از اعضای حزب لیکود اعلام کرده بودند که آنان خواستار حمله به مسجد الاقصی با هدف تخریب آن و ساخت معبد کذایی شده بودند.

24 بهمن 1390