h از زمین خوردن داوود رشیدی تا استغفار جمال شورجه در بزرگداشت‌ فیلم فجر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

از زمین خوردن داوود رشیدی تا استغفار جمال شورجه در بزرگداشت‌ فیلم فجر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,از زمین خوردن داوود رشیدی تا استغفار جمال شورجه در بزرگداشت‌ فیلم فجر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,از زمین خوردن داوود رشیدی تا استغفار جمال شورجه در بزرگداشت‌ فیلم فجر

از زمین خوردن داوود رشیدی تا استغفار جمال شورجه در بزرگداشت‌ فیلم فجر

به گزارش جهان، داوود رشیدی گفت: عقیده دارم موفقیت امروز سینمای ایران حاصل تلاش‌ و استعداد درخشان سینماگران و مدیران این عرصه بوده و هست و جز با همدلی و با هم بودن و دوری از پراکندگی نمی‌توان این راه پر افتخار را ادامه داد.

در بخش بزرگداشت‌های سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر پس از پخش کلیپ مربوط به «داوود رشیدی» که «رسول صدرعاملی» ساخته بود، این بازیگر پیشکسوت در حالی که از پله‌های تعبیه شده در دکور مراسم پایین می‌آمد به ناگهان زمین خورد.

داوود رشیدی پس از این اتفاق پشت تریبون رفت و در سخنانی گفت: استقبال گرم و صمیمی شما، اشک را به چشمانم آورد و به همین دلیل به زمین افتادم ولی اتفاقی نیفتاد.

وی افزود: سلام عرض می‌کنم و از همگی شما تشکر می‌کنم. متشکرم از مردم ایران، از همه شما عزیزان، از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی آقای دکتر حسینی، از معاونت سینما و دبیر جوان جشنواره که مرا لایق تجلیل در جشنواره جهانی فجر دانستند.

رشیدی ادامه داد: دهه فجر جشن ملی ماست و به همه ما تعلق دارد. من «داوود رشیدی حائری» عضو خانه سینما هستم و عقیده دارم موفقیت امروز سینمای ایران حاصل تلاش‌ و استعداد درخشان سینماگران و مدیران این عرصه بوده و هست و جز با همدلی و با هم بودن و دوری از پراکندگی نمی‌توان این راه پر افتخار را ادامه داد. برای رسیدن به هدف‌های بالاتر نیاز به امنیت و اعتماد داریم. در سال‌های اخیر شاهد حضور جوانان با استعداد، پرشور و توانا بودیم و در کنار آن‌‌ها پیشکسوتانی حضور دارند که نیاز به دلگرمی و رسیدگی عاطفی و مالی دارند.

«رسول صدرعاملی» کارگردان فیلم بزرگداشت «داوود رشیدی» هم در صحبت کوتاهی گفت: خوشحالم در این مراسم در کنار دوستان و همکاران عزیز هستم. تمام بچه‌های تئاتر مدیون داوود رشیدی هستند، عزیزترین سینماگری که اولین فیلمم را در خدمت ایشان بودم و با ساخت این فیلم به ایشان ادای دین کردم.

هدیه داوود رشیدی توسط جواد شمقدری و رسول صدرعاملی اهدا شد.

دکور مراسم به گونه‌ای طراحی شده که افراد باید حدود 30 پله را به پایین بیایند تا روی سن حضور پیدا کنند.

در همین حال جمال شورجه هم آیین بزرگداشت‌اش در سخنانی گفت: از خدا می‌خواهم در راه خدمت به نظام مرا ثابت‌قدم گرداند و دعای خوبان را بدرقه راهم کند.

به گزارش فارس، «جمال شورجه» در آیین افتتاحیه سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر پس از پخش کلیپ بزرگداشت‌اش، پشت تریبون قرار گرفت و در سخنانی گفت: من هم به نوبه خودم ایام دهه فجر را تبریک می‌گویم و از برگزارکنندگان سی‌امین دوره تشکر می‌کنم. انصافاً خوب شروع کرده‌اند و امیدوارم جشنواره به خوبی ادامه پیدا کند.

وی افزود: از آقای حسینی تشکر می‌کنم که نگران سینما هستند و دغدغه آن را دارند و به فکر تعالی سینما هستند. آقای شمقدری بازوی اجرایی ایشان هم تمام هم و غم خود را برای سینما گذاشته‌اند. استغفار می‌کنم از اینکه نتوانستم به اندازه زجرکشیدگانی که سال‌ها اسارت کشیده‌اند و انواع اهانت‌ها را شنیدند، خدمت کنم. استغفار می‌کنم از اینکه آنچه در رضای خدا و توصیه‌های معصومین در آن بود را نتوانستم به درستی انجام دهم. استغفار می‌کنم از اینکه قدر و منزلت جمهوری اسلامی ایران را آنچنان که شایسیته است، ندانستم و سربازی خوبی برای رهبرم نبودم. از درگاه خدا به خاطر قصوراتم طلب عفو و بخشش دارم و از خدا می‌خواهم در راه خدمت به نظام که برگزیدم، مرا ثابت‌قدم گرداند و دعای خوبان را بدرقه راهم کند.

در ادامه مراسم «حسن نجفی» کارگردان کلیپ بزرگداشت «جمال شورجه» هم در صحبت کوتاهی گفت: من این فیلمی را که ساختم برای خوشایند کسی نبود. آقای شورجه از سینماگران با اخلاق ماست و من از او بسیار آموخته‌ام، نخواستم با ساخت این فیلم تملق طیف خاصی را بکنم و امیدوارم فیلمسازی در شأن سینمای ایران باشم.

جایزه یک عمر فعالیت سینمایی «جمال شورجه» توسط «سیداحمد میرعلایی» مدیرعامل بنیاد سینمای فارابی اهدا شد.

13 بهمن 1390