h سیامک مافی کلکسیونر کارهای خلاف و قتل اعدام شد ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سیامک مافی کلکسیونر کارهای خلاف و قتل اعدام شد !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سیامک مافی کلکسیونر کارهای خلاف و قتل اعدام شد !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سیامک مافی کلکسیونر کارهای خلاف و قتل اعدام شد !

سیامک مافی کلکسیونر کارهای خلاف و قتل اعدام شد !

سیامک مافی کلکسیونر کارهای خلاف و قتل اعدام شد !

«سیامک مافی» عامل شهادت یکی از ماموران که کلکسیونی از جرایم خشن از جمله تهدید به قتل، آدم‌ربایی‏، سرقت، جعل عنوان مأمور موادمخدر، ایراد ضرب و جرح عمدی و چندین فقره کلاهبرداری را در پرونده خود داشت صبح ‌سه‌شنبه در محوطه پلیس آگاهی استان البرز اعدام شد.

به گزارش سایت اطلاع‌رسانی پلیس، اوایل خرداد ماه سال 88 زنی با مراجعه به پلیس آگاهی استان تهران ادعا کرد که مورد تجاوز قرار گرفته و به این ترتیب پرونده‌ای پیش روی کارآگاهان پلیس باز شد.

این زن جوان در حالی که به‌شدت گریه می‌کرد به کارآگاهان گفت که در منطقه گلشهر منتظر تاکسی بود که به دلیل تاریکی هوا سوار بر یک دستگاه خودرو شخصی شد و در میانه‌راه، راننده ضمن تغییر مسیر با تهدید چاقو وی را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

او مدعی شد که هرچه سعی کرده نتوانسته در خودرو را باز کند و سرانجام راننده، وی را در بیابان‌های اطراف شهرستان ساوجبلاغ مورد آزار و اذیت قرار داده و با همان وضعیت رهایش کرده و گریخته است.

با دریافت این شکایت و ارجاع پرونده به مرجع‌قضایی، بررسی اولیه ماموران پلیس آگاهی برای شناسایی و دستگیری این راننده آغاز شد و بررسی‌ها ادامه یافت تا اینکه شکایت مشابهی مبنی بر این که یک راننده دختر جوانی را در بیابان‌های ساوجبلاغ مورد آزار و اذیت قرار داده، مطرح شد.

در پی طرح شکایت جدید و با توجه به حساسیت موضوع، تیمی از ماموران اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان با اخذ دستورات قضایی لازم بررسی‌های فنی را آغاز کردند و به‌دنبال این بررسی‌ها مشخص شد که متهم، طعمه‌های خود را با پرسه‌زنی در ساعات پایانی روز انتخاب می‌کند.

تحقیقات درباره شناسایی این راننده ادامه داشت تا این که چهار شکایت مشابه دیگر نیز در کرج و ساوجبلاغ دریافت شد و کارآگاهان با بررسی پرونده‌هایی که زنان و دختران با همین شیوه مورد آزار و اذیت قرار گرفته بودند به سرنخ‌های جدیدی دست یافتند.

ماموران با بررسی پرونده‌ها دریافتند سه زن و دختر جوان دیگر نیز در قزوین با همین شیوه ربوده شده و مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.

با توجه به افزایش تعداد شکات، تحقیقات وارد مرحله‌ای تازه شد و با بررسی سوابق افرادی که با این شیوه اقدام به ربودن و آزار و اذیت زنان و دختران جوان می‌کردند، فردی به نام «حسن» ـ معروف به «سیامک مافی» که پیش از این نیز هفت بار به اتهام جرایم مختلف از جمله کیف‌قاپی، قدرت‌نمایی، آدم‌ربایی مسلحانه، مظنونیت به قتل عمد، مزاحمت، ایجاد ضرب و شتم و سرقت در کرج و قزوین دستگیر و زندانی شده بود، مورد ظن ماموران قرار گرفت.

کارآگاهان با کشف سرنخ‌هایی از ردپای سیامک مافی در پرونده‌های اخیر در قالب تیم عملیاتی، محل‌های تردد سیامک را در کرج شناسایی کردند و مورد بررسی قرار دادند تا این که سرانجام نامبرده در منطقه مارلیک و در حالی که سوار بر یک دستگاه خودروی پژو 405 بود، شناسایی شد.

با محاصره «سیامک» توسط کارآگاهان پلیس آگاهی، یکی از کارآگاهان برای دستگیری این متهم راه را بر وی بست اما این تبهکار با سرعت زیاد مامور پلیس را با خودروی سواری خود زیر گرفت و گریخت. ماموران همکار خود را به بیمارستان منتقل کردند اما گروهبان «قربانعلی نظری» (مامور مصدوم) پیش از رسیدن به بیمارستان در اثر شدت جراحات وارده ناشی از تصادف، درگذشت.

در پی وقوع این حادثه سرانجام ماموران توانستند در سوم آذرماه سال 88 مخفی‌گاه سیامک را در مهرشهر کرج شناسایی کرده و به محاصره خود در آورند.

این متهم که متوجه حضور ماموران پلیس در اطراف مخفی‌گاه خود شده بود، از راه پشت بام وارد منزل مسکونی همسایه کناری شد و اعضای خانواده را گروگان گرفت و تهدید کرد چنانچه اجازه فرار به وی داده نشود، گروگان‌ها را خواهد کشت.

با این حال «سیامک» هنگامی که دریافت نقشه‌اش به جایی نمی‌رسد برای فرار، خود را به پشت‌بام رساند و در این هنگام ماموران پلیس برای متوقف‌کردن این متهم سه گلوله به سمت وی شلیک کردند تا به این وسیله او را دستگیر کنند.

«سیامک» پس از بازداشت به بیمارستان انتقال یافت و بعد از بهبودی نسبی در اختیار مقام‌قضایی قرار گرفت.

با انتشار خبر دستگیری این متهم و انتشار تصویر بدون پوشش وی در جراید، تعدادی دیگر با مراجعه به دادسرای کرج از وی اعلام شکایت کردند.

در جریان تحقیقات و اظهارات شاکیان، زوایای دیگری از اقدامات سیامک آشکار شد و کارآگاهان دریافتند که زنان قربانی توسط سیامک و همدستانش ربوده شده و پس از آزار و اذیت به همان حالت رها می‌شده‌اند. با انجام این بررسی‌ها، شناسایی و دستگیری همدستان این متهم در دستور کار ماموران قرار گرفت.

با گذشت یک‌سال و پنج ماه از دستگیری این متهم، نهایتا در اواخر اسفند ماه سال 89کیفرخواست «سیامک مافی» مبنی بر تقاضای مجازات قانونی صادر شد و پرونده برای رسیدگی‌ و تعیین حکم در اختیارشعبه اول دادگاه کیفری استان البرز قرار گرفت و مرد جنایتکار مقابل محاکم قضایی قرار گرفت که در جریان محاکمه، خانواده شهید «قربانعلی نظری» و تعدادی از شاکیان از دادگاه درخواست قصاص متهم را کردند.

هیئت‌قضایی شعبه اول دادگاه کیفری استان البرز به اتفاق آرا پس از پایان جلسه محاکمه، با توجه به اظهارات شاکیان، بررسی سوابق مرد جنایتکار، گواهی پزشکی‌قانونی، مستندات پلیس و گزارش دادسرا، متهم را به یک بار اعدام، یک بار قصاص، 22 سال زندان،74 ضربه شلاق، بازگرداندن اموال مسروقه محکوم کردند.

رأی دادگاه ازسوی قضات دیوان عالی کشور تأیید و توسط ریاست قوه‌قضائیه نیز مورد تنفیذ قرار گرفت و در راستای اجرای حکم صادره سرانجام در ساعت 6 صبح سه‌شنبه 11 بهمن ماه این متهم در محوطه پلیس آگاهی استان البرز به دار مجازات آویخته شد.

11 بهمن 1390