h صحیفه امام(ره) را آنلاین بخوانید - ruhollah.info - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

صحیفه امام(ره) را آنلاین بخوانید - ruhollah.info,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,صحیفه امام(ره) را آنلاین بخوانید - ruhollah.info,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,صحیفه امام(ره) را آنلاین بخوانید - ruhollah.info

صحیفه امام(ره) را آنلاین بخوانید - ruhollah.info

بیش از 16 هزار دقیقه از سخنرانی‌های امام خمینی(ره) در قالب حدود 1000 فایل صوتی در پایگاه اینترنتی «صحیفه امام خمینی(ره)» قابل دسترسی‌اند.

پایگاه اینترنتی اختصاصی «صحیفه امام خمینی(ره)» با هدف ارایه متن کامل صحیفه امام خمینی(ره) در فضای اینترنت راه‎اندازی شده و در طراحی آن تلاش شده محتوای مورد نظر، در قالب‎های متنوع ارایه شود و امکان جست‌وجوی پیشرفته نیز در آن میسر باشد.

در بخش معرفی این سایت آمده است: «مجموعه صحیفه امام خمینی(ره) یکی از برجسته‎ترین منابع شناخت مبانی نظری انقلاب اسلامی به شمار می‎آید. از آن‌جا که این صحیفه به تمامی از زبان و قلم معمار کبیر انقلاب اسلامی سروده شده است، بهترین منبع برای آشنایی با تفکرات امام خمینی(ره) و حتی آموزش آن است. علاوه بر آن، صحیفه را می‎توان مروری مستند بر تاریخ انقلاب اسلامی تا رحلت آن پیر فرزانه دانست. از این رو معرفی و عرضه صحیفه امام خمینی(ره) به نسل جوان و آیندگان می‎تواند نقشی پر رنگ در تداوم حرکت اصولی انقلاب اسلامی داشته باشد. در این راستا از بهره‎گیری از آثار امام خمینی(ره) ـ اعم از تصویر و صدا و نوشتار ـ در سال‎های پس از رحلت ایشان مورد غفلت واقع شده است و چه نیکوست اصلاح روند نادرست گذشته و جبران کاستی‎های پیشین.»

در روز 11 بهمن 1357 و در شرح نامه تشکر امام(ره) از دولت فرانسه می خوانیم: در این موقع که پس از چهار ماه توقف پرحادثه در خاک فرانسه، برای خدمت به وطنم می‎خواهم اینجا را ترک کنم، لازم می‎دانم از دولت فرانسه که وسایل امنیت و آزادی بیان را برای اینجانب مهیا نمود، و از اهالی محترم که با حس انساندوستی علاقۀ خود را به آزادی و استقلال کشور ایران اظهار داشتند تشکر کنم. امید است مهمان‎نوازی دولت و ملت فرانسه و حس آزادیخواهی آنان را فراموش نکنم. و از زحماتی که به همسایگان و اهالی نوفل‎لوشاتو دادم معذرت می‎خواهم. امید است احترامات اینجانب را بپذیرند. 2 شهر ربیع‎الاول 1399 روح‎اللّه‎ الموسوی الخمینی

طراحی، راه اندازی و پشتیبانی پایگاه اینترنتی اختصاصی «صحیفه امام خمینی(ره)» به نشانی ruhollah.info توسط موسسه فرهنگی «خاکریز ایمان و اندیشه» صورت گرفته است.

11 بهمن 1390