h فیلمسازی در استودیوها برای بی نظم نشان دادن سوریه ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فیلمسازی در استودیوها برای بی نظم نشان دادن سوریه !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فیلمسازی در استودیوها برای بی نظم نشان دادن سوریه !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فیلمسازی در استودیوها برای بی نظم نشان دادن سوریه !

فیلمسازی در استودیوها برای بی نظم نشان دادن سوریه !

طرحی علیه سوریه در دست تهیه است که با ساخت تصاویری در استودیوهای پایتخت یکی از کشورهای عرب خلیج فارس وانمود می‌شود به مراکز مهمی در دمشق حمله شده و دمشق بشدت ناآرام است.

به گزارش فارس، پس از چندین ماه فضاسازی و اغراق در اخبار و تحولات سوریه که در برخی رسانه‌های غربی و منطقه‌ای صورت گرفت، اکنون این توطئه علیه سوریه وارد مرحله جدیدی شده است.

طبق اطلاعات به دست آمده قرار است شهر دمشق که تاکنون مانند شهر حلب بشترین حمایت‌های مردمی از نظام سوریه شده و عوامل خارجی هنوز موفق به ایجاد شکاف در صفوف مردمی در این شهر نشده‌اند، شهری ناآرام نشان داده شود.

بر اساس این گزارش، طرحی در دست اجراست که قرار است بر اساس آن در برخی شبکه‌های ماهواره‌ای منطقه، تصاویری به نمایش گذاشته شود که در استودیوهایی در پایتخت یک کشور عربی خلیج فارس ضبط و تهیه شده است اما ادعا خواهد شد که تصاویر مذکور مربوط به محلات مناطق مختلف شهر دمشق است.

این تصاویر ویدئویی قرار است هدف گرفته شدن پایگاه‌ها و مراکز امنیتی و رسمی سوریه را به نمایش بگذارد تا بدین صورت حالتی از آشوب و ناآرامی در ذهن مردم سوریه ایجاد کند و این تصور را به وجود بیاورد که انجام هر کاری در دمشق ساده است و بدین ترتیب برخی طرف‌ها تحریک شوند.

در دیگر تصاویری که قرار است تهیه شود، هدف گرفته شدن برخی پایگاه‌های نظامی به نمایش در خواهد آمد. در این صحنه‌ها افراد زیادی با لباس‌های نظامی دیده خواهند شد که جدایی خود از ارتش سوریه را اعلام خواهند کرد.

قرار است در این تصاویر ساختگی، برخی افراد در لباس نظامیان عضو ارتش سوریه، سلاح خود را تسلیم کسانی کند که آنان از سران شبه‌نظامیان تروریست موسوم به «ارتش آزاد سوریه» هستند.

اقدام دیگری که به موازات این طرح انجام خواهد گرفت، ارسال پارازیت روی موج شبکه های تلویزیونی و ماهواره‌ای سوریه است تا موفق نشوند چنین تصاویری را تکذیب کنند و زیر سوال ببرند.

محمد مصطفی الدابی رئیس هیئت ناظران اتحادیه عرب در سوریه یکشنبه گذشته در اتحادیه عرب خطاب به حمد بن جاسم نخست وزیر و وزیر خارجه قطر و رئیس کمیته عربی ویژه سوریه اعلام کرد: تحریکات و اقدامات الجزیره علیه سوریه را متوقف کنید آنگاه سوریه آرام می‌شود.

بیش از ۱۰ ماه است که گروهک‌های مسلح در سوریه با حمایت کشورهای منطقه و برخی کشورهای غربی و همچنین حمایت رژیم صهیونیستی در سوریه بخصوص شهرهای مرزی فعال شده‌اند و رسانه‌های مغرض منطقه و بین‌الملل تا یک ماه پیش این عناصر مسلح تروریست را معترضان سوری معرفی می‌کردند.

10 بهمن 1390