h آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار ازسرگیری مذاکره با ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار ازسرگیری مذاکره با ایران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار ازسرگیری مذاکره با ایران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار ازسرگیری مذاکره با ایران

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار ازسرگیری مذاکره با ایران

رئیس مقامات مذاکره‌کننده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آستانه سفر سه روزه خود به ایران خواستار ازسرگیری مذاکره با تهران درباره برنامه هسته‌ای این کشور شد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "هرمان ناکارتس" رئیس مقامات مذاکره‌کننده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته در آستانه سفر ۳ روزه خود به ایران اظهاراتی اعلام کرد: «ما از تهران انتظار داریم با آژانس درباره برنامه هسته‌ای بحث‌برانگیز خود گفت‌وگو کند.»

وی در فرودگاه وین خطاب به خبرنگاران افزود: «ما برای آغاز گفت‌وگو با ایران که باید از مدت‌ها قبل آغاز می‌شد، بی‌تاب هستیم.»

رئیس مقامات مذاکره‌کننده آژانس در ادامه گفت: «ما خصوصا امیدواریم که ایران با ما درباره بعد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای خود گفت‌وگو کند.»

هیئت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ریاست ناکارتس معاون مدیرکل در امور پادمان‌ها بامداد امروز به منظور انجام دیداری سه روزه وارد تهران شد.

ناکارتس قبل از ترک وین در فرودگاه به خبرنگاران گفت: ما در تلاش هستیم تا تمامی مسائل مهم باقی‌مانده با ایران را حل کنیم.

ناکارتس، ریاست تیمی شش نفره بازرسان آژانس را که قرار است از روز یک‌شنبه تا سه‌شنبه (9 تا 11بهمن) با مقامات ایران مذاکره کنند، بر عهده دارد.

پیش از این علی اصغر سلطانیه نماینده کشورمان در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگو با فارس خاطرنشان کرد: این هیئت برای انجام مذاکرات و گفت‌وگو پیرامون موضوعات مورد نظر آژانس به تهران سفر می‌کند.

وی این سفر را نشانی دیگر از شفافیت در برنامه‌ها و فعالیت‌های هسته‌ای ایران و تعامل کشورمان با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برشمرد.

9 بهمن 1390