h موسسه اعتبار سنجی فیچ ؛ رتبه اقتصادی 5 کشور اروپایی کاهش یافت ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

موسسه اعتبار سنجی فیچ ؛ رتبه اقتصادی 5 کشور اروپایی کاهش یافت !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,موسسه اعتبار سنجی فیچ ؛ رتبه اقتصادی 5 کشور اروپایی کاهش یافت !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,موسسه اعتبار سنجی فیچ ؛ رتبه اقتصادی 5 کشور اروپایی کاهش یافت !

موسسه اعتبار سنجی فیچ ؛ رتبه اقتصادی 5 کشور اروپایی کاهش یافت !

موسسه اعتبار سنجی فیچ رتبه بدهی ‌پنج کشور منطقه یورو از جمله اسپانیا و ایتالیا را به دلیل رشد فزاینده آسیب پذیری اقتصادی‌ آن‎ها، کاهش داده است.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه پرس‌تیوی، موسسه اعتبار سنجی فیچ روز جمعه از کاهش رتبه اقتصادی ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، اسلوونی، قبرس خبر داد و چشم انداز اقتصادی ضعیفی را برای ایرلند متصور شد.

موسسه اعتبارسنجی فیچ اعلام کرد: "چشم انداز کوتاه مدت اقتصادی، آسیب پذیری بیش‌تر نظام پولی و همچنین شوک‌‌های مالی که دولت‌های حاکم مذکور با آن روبرو هستند را برجسته تر کرده است."

موسسه اعتبارسنجی فیچ همچنین رشد اقتصادی ایتالیا را در مقایسه با بدهی‎های این کشور، " بسیار پایین" اعلام کرد.

این موسسه همچنین چشم انداز اقتصادی و مالی اسپانیا را بسیار وخیم توصیف کرده و رتبه اعتباری این کشور به همراه کشورهای ایتالیا و اسلوونی را دو درجه کاهش داده است.

پیش‌تر نیز بانک مرکزی یورو با انتشار اطلاعاتی مربوط به منطقه یورو اعلام کرد که اعطای وام به بخش خصوصی در ماه دسامبر در مقایسه با ماه گذشته که ۱.۷ درصد گزارش شده بود، به ۱.۰ درصد سقوط کرده است.

بنابر این گزارش، میزان بی‌کاری در اسپانیا به ۲۲.۸۵ درصد افزایش یافته است که این رقم در ۱۷ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. در حال حاضر بیش از نیمی از جوانان اسپانیایی بی‌کار هستند.

از طرفی دیگر، نگرانی‌ها از این مساله افزایش یافته است که تاخیر در حل و فصل بحران بدهی در منطقه یورو که اواخر سال ۲۰۰۹ میلادی از یونان آغاز و سال گذشته دامن ایتالیا، اسپانیا و فرانسه را گرفت، نه فقط اروپا بلکه دیگر کشورهای توسعه یافته دنیا را به دوره رکود بازگرداند.

9 بهمن 1390