h شهروندان آمریکایی پرچم ایالات متحده را به آتش کشیدند + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شهروندان آمریکایی پرچم ایالات متحده را به آتش کشیدند + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شهروندان آمریکایی پرچم ایالات متحده را به آتش کشیدند + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شهروندان آمریکایی پرچم ایالات متحده را به آتش کشیدند + تصاویر

شهروندان آمریکایی پرچم ایالات متحده را به آتش کشیدند + تصاویر

شهروندان آمریکایی پرچم ایالات متحده را به آتش کشیدند + تصاویر

معترضان جنبش تسخیر «اوکلند» روزگذشته در اعتراض به ساختار سیاسی و اقتصادی نظام سرمایه‌داری آمریکا تظاهرات گسترده‌ای را برپا کرده و پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.

به گزارش فارس، معترضان ضدسرمایه‌داری در اوکلند آمریکا روز گذشته با برپایی تظاهرات گسترده، به سمت ساختمان شهرداری حرکت کرده و پس از ورود به آن، پرچم آمریکا را پایین کشیده و آتش زدند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، پلیس ضد‌شورش با استفاده از تجهیزات ضدشورش و پرتاب گاز اشک‌آور سعی کرد تا معترضان را متفرق سازد و بیش 300 فعال ضرسرمایه‌داری را بازدداشت کرده است.

بر اساس اعلام پلیس آمریکا درگیری ها از اوایل بعدازظهر روز گذشته و از زمانی شروع شد که جمعیت تظاهرات کننده شروع به از بین بردن تجهیزات ساختاری و تخریب حفاظ های اطراف مرکز اجلاس «قیصر» در مرکز اوکلند شدند و در جریان این درگیری ها نیز 3 مامور پلیس زخمی شدند.

اداره پلیس اوکلند در بیانیه ای با اشاره به اینکه ماموران پلیس از گازهای اشک آور و دودزا استفاده کردند، اعلام کرده است: معترضان به سوی ماموران پلیس بطری، لوله های فلزی، سنگ، قوطی های اسپری، تجهیزات منفجره دست ساز و منورهای سوزان پرتاب می کردند.

این در حالی است که بر اساس اعلام خبرگزاری رویترز، تظاهرات کنندگان با حمل سپرهایی که از سطل های زباله فلزی ساخته بودند، درصدد بودند تا محاصره پلیس را دور بزنند و ساختمان مربوط به مرکز همایش اوکلند را تصرف کنند.

سازمان دهندگان جنبش تسخیر اوکلند تعهد داده بودند تا مرکز همایش قیصر را به تصرف خود در آورند و آن را به ستاد و مقر جدید جنبش خود تبدیل کنند و در این بین توجه مردم به بی خانمان ها را نیز جلب کنند.

جنبش تسخیر وال استریت در اعتراض به نظام سرمایه داری و نابرابری های مالی در آمریکا از 17 سپتامبر سال گذشته میلادی آغاز شده است و با وجود روش های خشونت آمیز سرکوب پلیس این جنبش همچنان ادامه دارد.

9 بهمن 1390