h رشد بانکداری اسلامی در بریتانیا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رشد بانکداری اسلامی در بریتانیا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رشد بانکداری اسلامی در بریتانیا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رشد بانکداری اسلامی در بریتانیا

رشد بانکداری اسلامی در بریتانیا

درحالی که بانکداری اسلامی در بریتانیا رونق قابل توجهی داشت، شعب این بازار درحال رشد در شهر یورکشایر و سایر شهرهای بریتانیا نیز در پاسخ به درخواست خدمات مطابق با شرع اسلام توسعه یافته است.

به گزارش مهر به نقل از یورکشایر پست، عمران پاشا از بانک اسلامی بریتانیا ابراز امیدورای کرد که این تقاضای رو به افزایش برای دریافت خدمات و محصولات مطابق با شریعت در یورکشایر به یک جایگاه ثابت تبدیل شود، چرا که بانک اسلامی بریتانیا درنظر دارد در سال ۲۰۱۲ خدمات خود را در بریتانیا توسعه دهد.

بانک اسلامی بریتانیا در سال ۲۰۰۴ تأسیس شد و پس آن به نخستین بانک بریتانیایی تبدیل شد و مراجعین مسلمان بسیاری را به خود جلب کرد. این بانک هشت شعبه در سراسر بریتانیا افتتاح کرده است.

پاشا یادآور شد: که بانک اسلامی بریتانیا در طول سال ۲۰۱۲ پنج شعبه دیگیر نیز افتتاح می کند و تا آن زمان ما به بررسی علمکرد این بانک می پردازیم.

درحال حاضر حدود ۳۰۰ بانک اسلامی و نهاد ملی در سراسر جهان فعالیت می کنند که براساس پیش بینی های صورت گرفته داراییهای آنها تاسال ۲۰۱۳ به یک تریلیون دلار می رسد.

درحالی که لندن به قطب بانکداری اسلامی در غرب تبدیل شده، بانک اسلامی بریتانیا نیز به داشتن سهمی از این صنعت درحال رشد چشم دارد.

پاشا اظهار داشت که ما امیدواریم که بتوانیم ۳۰ تا ۴۰ درصد از بازار هدف را بدست آوریم. طی هفت سال گذشته تعداد مشتریان ما از صفر به ۵۰ هزار نفر در سراسر بریتاینا رسیده است.

درحالی که بحران بدهی در غرب رشد می کند و در برخی نقاط عمیق تر می شود بانکداری اسلامی به اعتباری درحالی افزایش تبدیل شده و همواره انتخاب ثابت تر و مطمئن تری در مقابل اقتصاد متداول غرب بوده است.

وی گفت: بحران اقتصادی اخیر برای ما به نوعی رونق به همراه داشتف چرا که پیروان ادیان مختلف خواستار دریافت اطلاعات برای بهره مندی از خدمات این بانک بودند.

این بانک درنظر دارد برای آموزش مشتریان خود از پیروان تمام ادیان درباره مزایای اقتصاد اسلامی اقدام کند.

8 بهمن 1390