h گام بعدی رژیم آل سعود علیه نظام سوریه چیست ؟! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گام بعدی رژیم آل سعود علیه نظام سوریه چیست ؟!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گام بعدی رژیم آل سعود علیه نظام سوریه چیست ؟!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گام بعدی رژیم آل سعود علیه نظام سوریه چیست ؟!

گام بعدی رژیم آل سعود علیه نظام سوریه چیست ؟!

یک عضو گروه ضد سوری موسوم به شورای ملی سوریه از گام بعدی رژیم آل سعود علیه نظام سوریه پرده برداشت.

به گزارش مهر به نقل از الیوم السابع، رمضان گفت عربستان به زودی شورای انتقالی(شورای خودخوانده مخالفان سوری) را به رسمیت خواهد شناخت.

وی افزود سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان به هیئت مخالفان سوری که هفته گذشته با وی در قاهره دیدار کردند، گفته بود عربستان سعودی به زودی شورای ملی را به عنوان نماینده رسمی مردم سوریه به رسمیت می شناسد.

رمضان گفت سعود الفیصل نظام سوریه را مسئول شکست تیم ناظران عرب در سوریه دانسته است و در صورتی که نظام سوریه به مطالبات اتحادیه عرب پاسخ ندهد، پرونده اش به شورای امنیت ارجاع خواهد شد.

تماسهای گسترده مخالفان سوری با رژیمهای عربی و غربی از سوی دیگر دفتر اطلاع رسانی گروه خودخوانده شورای ملی سوری در بیانیه ای اعلام کرد دفتر اجرایی این شورا تماسهای فشرده و گسترده ای با سازمان ملل متحد، اتحادیه عرب و دولتهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، کانادا و همچنین اتحادیه اروپا و رژیمهای عربستان، قطر، مصر و ترکیه برقرار کرده است.

خاطر نشان می شود کشورهای جبهه همسو با سیاستهای غرب در اتحادیه عرب در تازه ترین تصمیم مداخله جویانه خود، از بشار اسد رئیس جمهوری سوریه خواسته اند ظرف دو ماه، قدرت را به معاون خود فاروق الشرع واگذار کند که دمشق با محکوم کردن این موضع، اعراب را از پیامدهای دخالت در امور داخلی سوریه برحذر داشته است.

8 بهمن 1390