h "جنبش تسخیر داووس" در سوئیس شروع شد ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جنبش تسخیر داووس در سوئیس شروع شد !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جنبش تسخیر داووس در سوئیس شروع شد !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جنبش تسخیر داووس در سوئیس شروع شد !

"جنبش تسخیر داووس" در سوئیس شروع شد !

سوسیالیست های سوئیس به دعوت «جنبش تسخیر داووس» از چند روز گذشته ، اعتراض خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، به نقل از آسوشیتدپرس هر چند از چهارشنبه گذشته بار دیگر کارشناسان ممتاز اقتصادی ، سیاستمداران و همچنین روزنامه نگاران و خبرنگاران در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گرد هم آمده اند، با این حال بحث جهانی شدن اقتصاد، مورد قبول و رضایت کمپهای مدافع جنبش های تسخیر در غرب نیست.

سوسیالیست های سوئیس به دعوت «جنبش تسخیر داووس» از چند روز گذشته ، اعتراض خود را به نمایش گذاشتند.

از آنجا که منتقدان این مجمع، اجازه حضور در محوطه محل اجلاس را پیدا نکردند در محلی دور افتاده با درست کردن خانه یخی برای خود همچنان امیدوارانه در انتظار پیوستن منتقدان بیشتری به جنبش خود هستند.

لارنت موری، یک فعال «جنبش تسخیر داووس» در خصوص هدف و انگیزه خود در اعتراض به برگزاری این مجمع گفت: ما آرزو می کنیم در این هفته، مردم بسیاری را در اینجا شاهد باشیم.

وی افزود : این جنبش به راه خود ادامه خواهد داد.

پلیس سوئیس از اوائل این هفته از برپایی تظاهرات منتقدان جهانی شدن و نظام سرمایه داری مخالف برگزاری مجمع جهانی اقتصاد در داووس جلوگیری کرده است.

در این حال ماموریت پلیس با انتقاد افکار عمومی سوئیس روبرو شده است.

موج گسترده اعتراضات علیه نظام سرمایه داری در غرب در ماهها گذشته سبب شد شماری از شرکت کنندگان در کنفرانس جهانی اقتصاد در داووس سوئیس نیز خواهان اصلاح نظام سرمایه داری شوند.

درخواستی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان با واکنش ثروتمندان و صاحبان شرکت های بزرگ روبرو خواهد شد.

همزمان فعالان جنبش تسخیر داووس با برگزاری تظاهرات، اعتراض خود را به نظام سرمایه داری و اختلاف طبقاتی که روز به روز بیشتر می شود، نشان داده اند.

چهل و دومین مجمع جهانی اقتصاد با حضور بیش از دو هزار نفر از جمله ۴۰ نفر از سران کشورها در داووس سوئیس ادامه دارد.

7 بهمن 1390