h مجلس شورای اسلامی به اتحادیه اروپا هشدار داد ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مجلس شورای اسلامی به اتحادیه اروپا هشدار داد !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مجلس شورای اسلامی به اتحادیه اروپا هشدار داد !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مجلس شورای اسلامی به اتحادیه اروپا هشدار داد !

مجلس شورای اسلامی به اتحادیه اروپا هشدار داد !

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس ضمن هشدار به اتحادیه اروپا گفت: ورود به جنگ نفتی با ایران، اتحادیه اروپا را به زانو در‌می‌آورد چرا که ایران اجازه صدور یک قطره نفت را هم نخواهد داد.

سید عماد حسینی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تحریم نفت کشورمان توسط اتحادیه اروپا گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان سومین کشور دارای مخازن عظیم نفتی در جهان، قطعاً نمی‌تواند از معادلات انرژی جهان حذف شود.

وی در این زمینه افزود: بازی با سومین قدرت نفتی جهان، بازار معاملات نفت و انرژی جهان را تحت تأثیر مستقیم قرار می‌دهد و اروپا نیز از این تأثیرات شدید در امان نخواهد بود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی درصدد تصویب طرحی است که براساس آن ایران صادرات نفت به اتحادیه اروپا را متوقف خواهد کرد، اقدامی که در گام اول سه کشور ایتالیا، اسپانیا و یونان را به عنوان واردکنندگان عمده نفت ایران، فلج خواهد کرد.

حسینی اضافه کرد: ایران قدرتمند است و با تحریم نفت کشورمان توسط اروپایی‌ها، فقط اتحادیه اروپا متضرر می‌شود چرا که ایران با این کار به راحتی می‌تواند تسلط نفتی خود بر منطقه و خاورمیانه را افزایش دهد.

وی همچنین تأکید کرد که متضرر اصلی جنگ نفتی ایران و اتحادیه اروپا قطعاً اروپا خواهد بود چرا که این کشورها دچار چالش‌های فراوان داخلی هستند و با قطع‌شدن صادرات نفت ایران به این اتحادیه، فشارها و بحران‌های داخلی در اتحادیه اروپا افزایش خواهد یافت.

7 بهمن 1390