h اعزام زائران عمره مفرده از 10 بهمن آغاز می شود! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اعزام زائران عمره مفرده از 10 بهمن آغاز می شود!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اعزام زائران عمره مفرده از 10 بهمن آغاز می شود!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اعزام زائران عمره مفرده از 10 بهمن آغاز می شود!

اعزام زائران عمره مفرده از 10 بهمن آغاز می شود!

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: پیش بینی می شود حداکثر بتوانیم از10 بهمن نخستین گروه از زائران ایرانی به عمره مفرده اعزام شوند.

لیالی در حاشیه دیدار با وزیر راه عراق در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود: اگر در این امر مشکلاتی ایجاد شد که موفق به اعزام زائران در تاریخ اعلام شده نشویم ، قطعا به اطلاع مردم می رسانیم.

وی گفت: همانطورکه اعلام شده کار ثبت نام و دریافت گذرنامه های زائران عمره برای سال90- 91 انجام شده است و حداکثر تا 10 بهمن کار صدور روادید آغاز می شود و متعاقب با آن ، زائران در گروهای تعیین شده اعزام می شوند. لیالی افزود: هم اکنون برنامه ریزی برای اعزام 800 هزار نفر همانند سال گذشته است ولی برنامه هایی در دست داریم که در صورت محقق شدن ، این تعداد افزایش می یابد و در صورتی که موفق به تامین ظرفیت و امکانات شدیم به اطلاع مردم خواهیم رساند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: شرایط برای آغاز عملیات اعزام زائران مهیاست و امیدواریم با توجه به آمادگی سازمان حج و زیارت و با توجه به حمایت و کمک بعثه مقام معظم رهبری برای پیشبرد برنامه های اعزام زائران ، ‌بتوانیم امسال کارنامه خوبی در اعزام زائران ایرانی به عمره داشته باشیم .

وی درباره دیدار امروز خود با العامری وزیر راه عراق هم گفت: در سفر وزیر راه عراق به ایران یکی از موضوعاتی که در دیدار وی با مسئولان ایرانی مطرح شد مشکلات اعزام زائران ایرانی و حضور انان در اماکن مقدسه عراق بود .

رئیس سازمان حج و زیارت افزود : وزیر راه عراق جلساتی را با وزیر راه کشورمان داشت و در این جلسه درباره انتقال و حمل و نقل زائران توافق های خوبی انجام شد که امیدواریم با اجرای آنها ، تسهیلات بهتری برای خدمات رسانی به زائران ایرانی به عراق داشته باشیم.

لیالی گفت: توافق های وزرای راه ایران و عراق درخصوص حمل و نقل هوایی و دایر شدن حمل و نقل ریلی برای اعزام زائران بود که این امر برای ما خیلی ارزشمند است به این علت که یکی از مشکلات ما چگونگی اعزام زائر است و این توافق ها می تواند بسیار راه گشا باشد و امیدواریم بزودی شاهد اثار این توافق ها باشیم.

7 بهمن 1390