h پادشاهی بریتانیا تا سال ۲۰۳۲ از هم می‌پاشد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پادشاهی بریتانیا تا سال ۲۰۳۲ از هم می‌پاشد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پادشاهی بریتانیا تا سال ۲۰۳۲ از هم می‌پاشد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پادشاهی بریتانیا تا سال ۲۰۳۲ از هم می‌پاشد

پادشاهی بریتانیا تا سال ۲۰۳۲ از هم می‌پاشد

پادشاهی بریتانیا تا سال ۲۰۳۲ از هم می‌پاشد

نتایج یک نظرسنجی در انگلیس نشان می‌دهد که نیمی از مردم انگلیس معتقدند که اتحاد این کشور با اسکاتلند در آینده نه‌چندان دور از هم می‌پاشد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی "تلگراف"، نظرسنجی که مرکز پژوهشی " Ipsos Mori " در لندن انجام داده است نشان می‌دهد که نیمی از مردم انگلیس بر این باورند که طی ۲ دهه آینده انگلیس متحد با اسکاتلند دیگر وجود نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش، حدود دو‌سوم از مردم انگلیس معتقدند که این کشور طی ۵ سال آینده باقی خواهد ماند و ۴۹ درصد نیز بر این باورند که اتحاد این کشور با اسکاتلند تا سال ۲۰۳۲ دیگر وجود نخواهد داشت.

در این گزارش آمده است که سه چهارم از مردم اعلام کرده‌اند که چنین واقعه‌ای بر روی وضعیت اقتصاد شخصی آنها تاثیری نخواهد داشت در برابر ۵۴ درصد نیز گفته‌اند که این موضوع تاثیری منفی بر اقتصاد اسکاتلند خواهد داشت.

شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی در مجموع درباره این موضوع که استقلال اسکاتلند می‌تواند به بهبود وضعیت اقتصاد انگلیس و اسکاتلند منجر شود، ابراز تردید کرده‌اند.

6 بهمن 1390