h زنی که اموال خود را وقف دانش هسته ای کرد ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

زنی که اموال خود را وقف دانش هسته ای کرد !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,زنی که اموال خود را وقف دانش هسته ای کرد !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,زنی که اموال خود را وقف دانش هسته ای کرد !

زنی که اموال خود را وقف دانش هسته ای کرد !

سرپرست سازمان اوقاف گفت: بانویی از خطه گلستان سال گذشته اموال خود را با نیت تحقیق و پژوهش و افزایش دانش هسته‌ای وقف کرد.
به گزارش جهان به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف جلسه هم‌اندیشی مدیران فرهنگی و مشاورین زنان دستگاه‌ها با حضور سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه در این سازمان برگزار شد و شرکت کنندگان به تبیین نظرات خود در خصوص شیوه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در حوزه زنان پرداختند.

حجت‌الاسلام علی محمدی، سرپرست سازمان اوقاف که در این همایش با ابراز رضایت از ورود زنان به این عرصه تصریح کرد: بعد از 32 سال از انقلاب شکوهمند اسلامی ورود بانوان به این عرصه بسیار مغتنم و ضروری است.

وی ضمن بیان مختصری از آنچه در دوران طاغوت بر وقف رفته است، استبداد شاهنشاهی با هدف حذف فعالیت‌های مذهبی در کشور را یادآور شد و تأکید کرد: بخشی از ابطال این استبداد از طریق زنانی انجام گرفت که اموال خود را وقف امور مذهبی و اجرای فرامین الهی از جمله برپایی مراسم عزاداری امام حسین(ع) می‌کردند.

سرپرست سازمان اوقاف، از مهمترین ضرورت‌های حضور زنان در عرصه وقف را تبلیغ و ترویج این فرهنگ ارزیابی کرد و با اشاره به نتایج افکار سنجی سال گذشته این سازمان که توسط اداره کل روابط عمومی انجام گرفت اظهار داشت: طبق برآوردهای کارشناسی شده، متاسفانه حداکثر 25 درصد از جمعیت کل کشور از آثار، نقش و برکات وقف آگاه هستند و این لزوم تبیین، ترویج و اشاعه فرهنگ وقف را آشکار می‌کند.

حجت‌الاسلام محمدی تأکید کرد: تبلیغات سوء علیه وقف لطمات بسیاری را به این حکم مترقی الهی وارد آورد و اذهان متدینین را نیز نسبت به وقف مخدوش کرد به طوری که افراد غیرصالح به این اموال دسترسی پیدا کرده و از آن بهره‌برداری سوء کردند.

وی با تأکید بر اینکه قدیمی‌ترین سند موقوفه کشور که از 980 سال پیش به جا مانده متعلق به بانویی قزوینی است، ادامه داد: اصلاح دیدگاه عمومی نسبت به وقف نیازمند کار فرهنگی است و زنان می‌توانند در این زمینه بسیار اثرگذار باشند.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف نیات زنان متناسب با نیازهای روز را ویژگی اصلی اوقاف زنان ذکر کرد و افزود: بانویی دیگر از خطه گلستان در سال گذشته اموال خود را با نیت تحقیق و پژوهش و افزایش دانش هسته‌ای وقف کرده است.

حجت‌الاسلام محمدی شفاف‌سازی در عرصه وقف را امری اساسی دانست و اضافه کرد: با بررسی نقاط ضعف سازمان در سال های گذشته دریافته‌ایم تهیه و ایجاد بانک اطلاعاتی و مدیریتی اوقاف یکی از راهکارهای اعتماد سازی جامعه نسبت به وقف است که به این منظور سامانه جامع بانک اطلاعاتی و مدیریت اوقاف و سامانه جامع مالی موقوفات و بقاع متبرکه را راه اندازی کرده‌ایم.

وی تدوین و تألیف کتبی در خصوص علمای واقف را برای ارتقای شناخت عموم ضروری دانست و "حاج ملا علی کنی" را از علمای برجسته و مبارز دوره قاجار خواند که اموالش را وقف امور خیر کرده است.

4 بهمن 1390