h با اعلام تحریم ایران توسط اتحادیه اروپا / قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

با اعلام تحریم ایران توسط اتحادیه اروپا / قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,با اعلام تحریم ایران توسط اتحادیه اروپا / قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,با اعلام تحریم ایران توسط اتحادیه اروپا / قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت

با اعلام تحریم ایران توسط اتحادیه اروپا / قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت

با اعلام تحریم فازبندی شده نفت ایران توسط اتحادیه اروپا، قیمت نفت در بازارهای جهانی رو به افزایش گذاشت.

به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ، این تحریم که به‌صورت فازبندی شده تا اول جولای اجرا خواهد شد امروز به تصویب نمایندگان اتحادیه اروپا رسیده و قطعی شد. این تحریم در حالی اتفاق افتاد که اتحادیه اروپا با بحران مالی سختی مواجه است که سال جاری میلادی را به یکی از سخت‌ترین سال‌ها از نظر اقتصادی بدل کرده است.

"کریستوفر بیلو"، یکی از دلالان نفتی در بازار بورس لندن در این خصوص اظهار داشت: "باید بنشینیم و ببینیم تحریم‌ها چگونه اجرا شده و چه تاثیری بر قیمت‌ها خواهند داشت؟"

بنابراین گزارش، امروز قیمت نفت برنت دریای شمال با 92 سنت افزایش در هر بشکه به 110.78 دلار در هر بشکه رسید و قیمت نفت "وست‌تگزاس اینترمدیت" نیز در هر بشکه 64 سنت افزایش را تجربه کرده است.

بنابر تحریم‌های اتحادیه اروپا، از اول ماه جولای، خرید نفت از ایران ممنوع می‌شود. در عین حال وزرای خارجه اتحادیه اروپا تدابیری را در نظر دارند تا اقتصاد یونان که وابستگی زیادی به نفت ایران دارد، کمتر آسیب ببیند. به همین لحاظ احتمالا سیاست‌های جبرانی برای یونان در نظر گرفته خواهد شد.

پیش‌تر کشورهای مدیترانه‌ای چون اسپانیا، یونان و ایتالیا که از ایران نفت وارد می‌کنند پیشنهاد کرده بودند که فازبندی تحریم نفتی ایران یک‌سال به طول بینجامد که این پیشنهاد مورد موافقت اتحادیه اروپا قرار نگرفت.

فرانسه انگلیس و آلمان اصلی ترین موافقان تحریم‌های ایران در اتحادیه اروپا بودند. فرانسه و انگلیس در همراهی با آمریکا ناوهای جنگی خود را نیز به خلیج فارس اعزام کرده‌اند تا در برابر تهدید ایران در خصوص انسداد تنگه هرمز، مقاومت کنند.

4 بهمن 1390