h بازدید از قبر صدام حسین ممنوع شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بازدید از قبر صدام حسین ممنوع شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بازدید از قبر صدام حسین ممنوع شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بازدید از قبر صدام حسین ممنوع شد

بازدید از قبر صدام حسین ممنوع شد

نیروهای امنیتی به دستور وزارت کشور عراق ، از ورود طرفداران صدام به داخل مقبره جلوگیری می کنند و در ورودی آن را بسته اند.

به گزارش فارس ، لحظاتی پیش نیروهای ویژە وزارت کشور عراق ، قبر صدام در روستای "العوجه" از توابع استان تکریت ، را محاصرە کردە و از ورود طرفداران دیکتاتور سابق عراق به داخل مقبرە وی جلوگیری می کنند.

بر اساس گزارش‌های دریافتی ، نیروهای امنیتی به دستور وزارت کشور عراق ، از ورود طرفداران صدام به داخل مقبرە جلوگیری می کنند و در ورودی آن را بسته اند.

"صدام حسین" دیکتاتور سابق عراق و رئیس حزب بعث این کشور در تاریخ ۹ دی ۱۳۸۵ و در ساعت ۶:۰۷ به وقت محلی به دار آویخته شد ، مراسم اعدام وی در اردوگاه عدالت که منطقه‌ای محافظت‌شده در شمال بغداد است و زمانی توسط خود صدام برای شکنجه و اعدام شهروندان عراقی استفاده می‌شد اجرا شد.

با وجود گفته‌های ضد و نقیض مسئولان عراقی در مورد جایگاه و شیوهٔ دفن صدام، سرانجام جنازه او را برای تدفین در روستای محل تولدش به نام العوجة در تکریت به سران عشیرهٔ بوناصر تحویل دادند. جسد صدام حسین نزدیک محل دفن پسرانش قصی و عدی دفن شد.

هم اکنون قبر دیکتاتور سابق عراق به محلی برای تجمع طرفداران وی تبدیل شدە است.

2 بهمن 1390