h ریک سنتروم،جمهوری‌خواه ضد ایرانی هدف اعتراضات جنبش تسخیر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ریک سنتروم،جمهوری‌خواه ضد ایرانی هدف اعتراضات جنبش تسخیر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ریک سنتروم،جمهوری‌خواه ضد ایرانی هدف اعتراضات جنبش تسخیر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ریک سنتروم،جمهوری‌خواه ضد ایرانی هدف اعتراضات جنبش تسخیر

ریک سنتروم،جمهوری‌خواه ضد ایرانی هدف اعتراضات جنبش تسخیر

ریک سنتروم، کاندیدای جمهوری‌خواهی که چندی پیش از ترور دانشمندان هسته‌ای ایران استقبال کرده بود، هدف اعتراضات ضدسرمایه‌داری جنبش تسخیر قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از واشنگتن تایمز، ریک سنتروم، کاندیدای جمهوری‌خواهی که چندی پیش از ترور دانشمندان هسته‌ای ایران استقبال کرده بود، هدف اعتراضات ضدسرمایه‌داری جنبش تسخیر قرار گرفت.

بنابراین گزارش، این اعتراضات در جریان رقابت‌های انتخاباتی در کارولینای جنوبی بین کاندیداهای جمهوری‌خواه شکل گرفت که سرانجام با برتری نیوت گین‌گریچ در این ایالت پایان یافت و میت رامنی در جایگاه دوم قرار گرفت.

معترضین ضدسرمایه‌داری ریک سنتروم را در شعارهای خود "ریاکار" خطاب می‌کردند. نیروهای امنیتی برای جلوگیری از دسترسی معترضین به سنتروم، گرد آنان حلقه حفاظتی ایجاد کردند و سپس آنها را به بیرون از محل حضور ریک سنتروم هدایت نمودند.

ریک سنتروم چندی پیش در سخنانی غیرمسوولانه، ترور دانشمندان هسته‌ای ایران توسط سرویس‌های اطلاعاتی غربی و صهیونیستی را امری تحسین‌برانگیز خوانده بود. وی یک محافظه‌کار اجتماعی محسوب می‌شود که دارای روابطی ویژه با صنایع نظامی آمریکاست. سنتروم همچنین به دانشمندان ایرانی و غیرایرانی همکار با برنامه هسته‌ای ایران هشدار داده بود که در امان نیستند و به این ترتیب آنان را به ترور تهدید کرد.

به نظر می‌رسد سنتروم از شانس چندانی در بین کاندیداهای جمهوری‌خواه برخوردار نبوده و رقابت اصلی در این بین، میان میت رامنی و نیوت گین‌گریچ جریان دارد. برنده این رقابت سرانجام در انتخابات نوامبر 2012، رقیب اصلی باراک اوباما، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا از حزب دموکرات محسوب خواهد شد.

2 بهمن 1390