h تذكر دیویدکامرون و آنگلا مرکل به رژیم صهیونیستی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تذكر دیویدکامرون و آنگلا مرکل به رژیم صهیونیستی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تذكر دیویدکامرون و آنگلا مرکل به رژیم صهیونیستی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تذكر دیویدکامرون و آنگلا مرکل به رژیم صهیونیستی

تذكر دیویدکامرون و آنگلا مرکل به رژیم صهیونیستی

به گزارش ایرنا،' اشتفن زایبرت' سخنگوی دولت آلمان در سخنانی كه خبرگزاری آلمان آن را منتشر كرد،گفت: 'آنگلا مركل' و 'دیوید كامرون' روز شنبه در یك تماس تلفنی ضمن بررسی موضوعات مختلف مورد علاقه،در خصوص مذاكرات صلح فلسطین نیز تبادل نظر كردند.

زایبرت افزود:هردو سیاستمدار در این گفت و گوی تلفنی،براین نكته توافق نظر داشتندكه 'دولت اسرائیل باید گام های مشخصی را بردارد تا جلوی ناكامی مذاكرات مستقیم صلح گرفته شود'.

مركل و كامرون هفته گذشته میزبان'محمود عباس'،رییس تشكیلات خودگردان فلسطین بودند.

روسای آلمان و بریتانیا در ادامه تاكید كردندكه هر دو طرف درگیر،باید آمادگی جدی خود را برای از سرگیری مذاكرات نشان دهند و با اعتمادسازی و اجتناب از برداشتن گام های یكجانبه در این راه،زمینه را برای دستیابی به صلح فراهم نمایند.

این دو رهبر اروپایی همچنین تاكید كردند كه طرفهای درگیر باید در مذاكرات خود درمورد موضوعات محلی و امنیتی صحبت كنند و با نشان دادن آمادگی خود اطمینان داشته باشند كه ارائه نظرات و پیشنهادات پرمحتوا منجر به موفقیت و دستیابی به صلح خواهد شد.

براساس اخبار و گزارش های منابع خبری،مقامات رژیم صهیونیستی و سران فلسطینی تصمیم دارند بعد از یك توقف ۱۶ماهه،از روز چهارشنبه آتی درست یك روز قبل از پایان ضرب الاجل آمریكا،روسیه سازمان ملل و اتحادیه اروپا برای ارائه یك پیشنهاد مشخص از سوی دوطرف برای دستیابی به صلح، مذاكرات را از سر بگیرند.

2 بهمن 1390