h گفته های نوری زاد درباره فیلم عریان شدن گلشیفته فراهانی + فیلم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گفته های نوری زاد درباره فیلم عریان شدن گلشیفته فراهانی + فیلم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گفته های نوری زاد درباره فیلم عریان شدن گلشیفته فراهانی + فیلم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گفته های نوری زاد درباره فیلم عریان شدن گلشیفته فراهانی + فیلم

گفته های نوری زاد درباره فیلم عریان شدن گلشیفته فراهانی + فیلم

جام نیوز- شبکه "صدای آمریکا" جمعه 20ژانویه(30دی) در برنامه "تفسیر خبر" به موضوع پخش عکس برهنه یک بازیگر خارج نشین ایرانی پرداخته شد. بیژن فرهودی مجری برنامه تفسیر خبر از نوری زاده می پرسد: «در این هفته پخش عکس نیمه برهنه گلشیفته فراهانی توسط یک سایت و نشریه فرانسوی به نام "مادام فیگارو" جنجال به راه انداخت. آقای نوری زاده، عده ای معتقدند که گلشیفته تابوشکنی کرده و بعضی می گویند خلاف عفت عمومی این کار را انجام داد.»

نوری زاده می گوید: «من درود می فرستم به او، درود به بهزاد پدر او و مادر او که چنین دختری تربیت کردند. اصلا در این تصویر ذره ای چیزی که پورنوگرافی تلقی شود نیست، زیبایی و معصومیت آن چهره(!) فریاد زن ایرانی است(!!!) و تابوشکنی اش عالی است.»

برخلاف نظر دکتر نوری زاده که کارشناسی کرده و این حرکت زشت را که در بدوی ترین جوامع انسانی و بی فرهنگ ترین اجتماعات بشری نوعی هنجارشکنی تلقی می کنند، را فریاد زن ایرانی می داند ذکر دو نکته ضروری به نظر می رسد: اولا درست برعکس آن چه که دکتر نوری زاده درباره خانواده این بازیگر اظهار داشت بهزاد فراهانی در مصاحبه با برخی سایت ها مدعی شد این عکس متعلق به دختر او نیست بلکه فتوشاپ است و دخترش اهل چنین مسائلی نیست. مطلب دوم به برداشت ها و کلمات به کار برده شده توسط نوری زاده است که این عمل را دارای جنبه پورنو نمی داند، حمل بر زیبایی و معصومیت و در نهایت فریاد زن ایرانی و یک تابوشکنی عالی ذکر کرد، باید پرسید که اگر این تصویر از نظر او عادی و دارای معصومیت است چگونه آن را تابوشکنی می خواند؟

به نظر می رسد آقای نوری زاده و مابقی کارشناسان شبکه های ماهواره ای بنای خود را بر مخالف خوانی با آنچه در داخل ایران می گذرد گذاشته اند و اصلا کاری به موضوع ندارند. در حالی که به غیر از این عده ای مریض سیاسی و فرهنگی که از این حرکت استقبال کرده اند اکثر رسانه ها و صاحب نظران حتی پدر و مادر این بازیگر با این حرکت قبیح مخالفت کرده اند و آقای نوری زاده کماکان اصرار به مخالف خوانی دارد.

1 بهمن 1390