h اس ام اس پیش بینی زمین لرزه ای بزرگ در نیشابور دروغ است ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اس ام اس پیش بینی زمین لرزه ای بزرگ در نیشابور دروغ است !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اس ام اس پیش بینی زمین لرزه ای بزرگ در نیشابور دروغ است !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اس ام اس پیش بینی زمین لرزه ای بزرگ در نیشابور دروغ است !

اس ام اس پیش بینی زمین لرزه ای بزرگ در نیشابور دروغ است !

مدیرکل ستاد بحران استانداری خراسان رضوی نیز گفت: پیامکی که از وقوع زمین لرزه ای بزرگ در نیشابور خبر می دهد، شایعه است.

واحد مرکزی خبر : پس لرزه تاکنون در نیشابور روی داده است . رئیس شبکه لرزه نگاری خراسان رضوی گفت : شدیدترین این پس لرزه ها ۳ و ۹ ریشتر بود.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور هم گفت: براثر زمین لرزه دیروز به بخشی از آجرهای سرتاج ایوان ورودی رباط شاه عباسی و ایوان جنوبی و بالای محراب مسجد جامع این شهر خسارت وارد شد.

اعتمادی افزود: ریزش آیینه کاری داخل بنای فضل ابن شاذان و ایجاد ترک در آجرهای ستون یادبود خیام از دیگر خسارت زمین لرزه در این شهرستان است. تعدادی از ساکنان نیشابور در تماس تلفنی با مرکز آتش نشانی این شهر از خروج گاز و بخار از ارتفاعات مشرف به این شهر خبر دادند.

مدیر عامل آتش نشانی و خدمات ایمنی نیشابور گفت: با اطلاع مردمی تیمی از کارشناسان برای بررسی این موضوع به این ارتفاعات که در ۱۲ کیلومتری شمال نیشابور واقع است اعزام شدند.

محمود برئی افزود: در بررسی محل مشخص شد باتوجه به نزدیکی این محل به کانون زلزله (باغرود نیشابور ) شکاف های متعددی درحوالی غار ابراهیم ادهم در این ارتفاعات ایجاد شده است که طول آنها بین ۱۰ تا ۶۰ متر و عمق آنها بین یک تا ۱۰ سانتی متر است اما هیچ گونه علائمی مبنی بر خروج گاز و یا بخار از این شکافها مشاهده نشد.

مدیرکل ستاد بحران استانداری خراسان رضوی نیز گفت: پیامکی که از وقوع زمین لرزه ای بزرگ در نیشابور خبر می دهد، شایعه است. از صبح امروز شهروندان نیشابوری پیامکی را دریافت می کنند که از وقوع زمین لرزه بزرگی در ساعات آینده در این شهر حکایت دارد. شایانفر با رد صحت این پیامک گفت: این موضوع در دست بررسی است.

1 بهمن 1390