h لیلا حاتمی : نمایش صحنه‌های خصوصی بدون سانسور برای من لذت بخش است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

لیلا حاتمی : نمایش صحنه‌های خصوصی بدون سانسور برای من لذت بخش است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,لیلا حاتمی : نمایش صحنه‌های خصوصی بدون سانسور برای من لذت بخش است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,لیلا حاتمی : نمایش صحنه‌های خصوصی بدون سانسور برای من لذت بخش است

لیلا حاتمی : نمایش صحنه‌های خصوصی بدون سانسور برای من لذت بخش است

افتضاحی دیگر در عرصه بازیگران سینما
لیلا حاتمی که اخیرا به عنوان عضو هیئت داوران در جشنواره فیلم مراکش حضور یافته است نمایش دادن صحنه‌های بدون سانسور در فیلم‌های سینمایی حاضر در این مراسم را خوشایند و لذت بخش توصیف کرد.
به گزارش جام نیوز، شبکه تلویزیونی یورونیوز در حاشیه جشنواره فیلم مراکش با لیلا حاتمی به گفتگو پرداخت تا حرف‌های دلخواه‌اش را از زبان این بازیگر سرشناس ایرانی بزند.
لیلا حاتمی، در مصاحبه با این شبکه هنگامی که با سوال خبرنگار درباره پخش صحنه‌های سانسور نشده فیلم‌ها در جشنواره کشور اسلامی مراکش مواجه شد، در سخنانی تامل بر انگیز پاسخ داد: «یک جامعه‌ای که دینش اسلام است و آن قدر انعطاف دارد! که می‌تواند در سالن سینمایی‌اش فیلمی نشان داده شود که دارای صحنه‌های خصوصی‌تر است و غالبا در یک جامعه اسلامی آن را نمی‌بینیم، برای من خوشایند است!»
البته این پایان صحبت‌های تاسف‌برانگیز این بازیگر نبود، وی در ادامه اظهارات تعجب‌برانگیز خود افزود: «این موجب حسودی من نمی‌شود. وقتی این تحولات را می‌بینیم و چندگانگی فرهنگ‌ها و عقاید متفاوت را در یک بستر اسلامی مشاهده می‌کنیم، بسیار برایم لذت بخش است!
وی در ماه ژوئن سال 2011 نیز ضمن مصاحبه با شبکه «فرانس دو» با مجریان مرد این شبکه نیز دست داده بود، در آن مصاحبه هم حاتمی با سخنانی هنجارشکنانه از این دست، درباره روابط زن و مرد گفته بود: «من خیلی با جدا سازی زن و مرد موافق نیستم، این جزء شخصیتم نیست!»
نمایش موارد متعدد خودباختگی فرهنگی از سوی وی در حالی است که در مصاحبه اخیر این بازیگر، سخن از تنوع فرهنگی به میان آمده است، حال باید از لیلا حاتمی پرسید، آیا معنای تنوع در عرصه فرهنگ، دست کشیدن از فرهنگ خود به ویژه فرهنگ اصیل ایرانی- اسلامی است، یا نه، بدین معناست که مردم با هر فرهنگی که دارند در کنار یکدیگر با کمال احترام زندگی کنند بی آنکه فرهنگی قصد داشته باشد تمام مرزهای فرهنگ دیگر را مورد هجمه قرار دهد
30 دی 1390