h 25 هواپیما به ناوگان هوایی کشور افزوده شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

25 هواپیما به ناوگان هوایی کشور افزوده شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,25 هواپیما به ناوگان هوایی کشور افزوده شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,25 هواپیما به ناوگان هوایی کشور افزوده شد

25 هواپیما به ناوگان هوایی کشور افزوده شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: پس از ادغام وزارتخانه‌های راه و شهرسازی 25 فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشور افزوده شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس ، علی نیکزاد در حاشیه بازدید از کنار گذر شرقی ایلام اظهار داشت: توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

وی ادامه داد: برای تحقق این مهم نیز برنامه‌های مختلفی از سوی این وزارتخانه تدوین شده که برخی از این برنامه‌ها در کشور اجرایی و بخشی نیز در حال اجراست.

این مسئول اضافه کرد: اکنون می‌توان گفت که از زمان ادغام وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی 25 فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشور افزوده شده است.

نیکزاد تصریح کرد: در حال حاضر 201 فروند هواپیما در ناوگان هوایی کشور فعال است و در زمینه تعداد هواپیمای مسافربر کمبودی در کشور وجود ندارد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: البته برنامه‌هایی برای توسعه ناوگان هوایی تدوین شده که خرید هواپیماهای روسی از جمله این برنامه‌هاست.

وی ادامه داد: تاکنون نیز با همکاری کارشناسان وزارتخانه راه و شهرسازی مذاکراتی بین مسئولان دو کشور ایران اسلامی و روسیه برای خرید هواپیما انجام شده است.

این مسئول اضافه کرد: در صورت تایید سازمان هواپیمایی کشور، برای ساخت تعدادی از این هواپیماهای روسی، سفارش ساخت به کشور روس داده می‌شود.

نیکزاد همچنین در خصوص هدف سفر به استان ایلام نیز گفت: به منظور افتتاح یک‌هزار و 700 واحد مسکن مهر در استان به ایلام سفر کرده‌ام.

وزیر راه و شهرسازی گفت: کار ساخت این تعداد واحد مسکن مهر در شهرستان‌های ایلام، مهران و دره‌شهر به اتمام رسیده که امروز با حضور مسئولان استان افتتاح می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: از این تعداد واحد مسکن مهر 480 واحد مربوط به شهرستان در حال توسعه مهران در جنوب استان ایلام است و مابقی طرح‌های مسکن مهر مربوط به ایلام و دره‌شهر است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: بازدید از پروژه کنار گذر شرقی ایلام و افتتاح پروژه 96 واحدی مسکن مهر تعاون سپاه از دیگر برنامه‌های سفر به استان ایلام است.

30 دی 1390