h در تعطیلات پیش رو آب و هوا چگونه است ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

در تعطیلات پیش رو آب و هوا چگونه است ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,در تعطیلات پیش رو آب و هوا چگونه است ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,در تعطیلات پیش رو آب و هوا چگونه است ؟

در تعطیلات پیش رو آب و هوا چگونه است ؟

نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد از امروز بارش برف و باران در نیمه شمالی کشور آغاز می‌شود.

خبرآنلاین: به تدریج سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور می‌شود بنابراین ابتدا روز پنجشنبه برای شمال غرب و به تدریج غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و سپس غرب سواحل دریای خزر و در روز جمعه شمال غرب، غرب، دامنه‌های شمال البرز و زاگرس مرکزی و سواحل دریای خزر و به تدریج شمال شرق و برخی نقاط واقع در استان‌های مرکزی بارش برف و باران و وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

روز شنبه اول بهمن برای این مناطق بارش تا بعداز ظهر ادامه دارد و به تدریج از اواخر وقت شنبه از شدت بارش کاسته می‌شود.

در روز جمعه به علت گذر موج کم دامنه از جنوب و جنوب شرق برای شمال استان فارس، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر و گاهی رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست.

در روزهای جمعه و شنبه دریای خزر و خلیج فارس مواج پیش بینی می‌شود و در روز پنجشنبه در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران بارش برف و باران و کاهش دما پیش بینی می‌شود.

روز جمعه بارش شدید و کاهش دما در استان‌های گیلان، مازندران و اردبیل و بارش برف و باران در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، زاگرس شمالی و مرکزی، قزوین و گلستان و بارش پراکنده در استان‌های البرز، تهران و شمال سمنان پیش بینی می‌شود.

روز شنبه بارش برف و باران و کاهش دما در سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق، مرکز، جنوب و جنوب شرق پیش بینی می‌شود.

29 دی 1390