h فروش اتومبیل در بازارهای اروپا به شدت کاهش یافت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فروش اتومبیل در بازارهای اروپا به شدت کاهش یافت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فروش اتومبیل در بازارهای اروپا به شدت کاهش یافت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فروش اتومبیل در بازارهای اروپا به شدت کاهش یافت

فروش اتومبیل در بازارهای اروپا به شدت کاهش یافت

فروش خودرو در بازار اروپا طی سال 2011 میلادی به شدت کاهش یافته است.

به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ میزان فروش خودروسازان بزرگ اروپایی مثل فیات رنو پژو سیتروئن طی سال گذشته با کاهش روبرو شده است،این برای چهارمین سال متوالی است که فروش خودرو در اروپا با کاهش روبرو می شود، کاهش اعتماد مصرفی و افزایش نرخ بیکاری مهمترین علل کاهش فروش خودرو به شمار می رود.

بر اساس این گزارش میزان فروش خودرو در بازار اروپا طی سال گذشته با 1.4 درصد کاهش به کمتر از 13.6 میلیون دستگاه رسیده است. فروش خودرو در اروپا طی ماه دسامبر به تنهایی بیش از 5.8 درصد کاهش داشته است.

بر این اساس فروش خودرو در بازارهای ایتالیا و اسپانیا با افت چشمگیر 11 و 18 درصدی روبرو شده است. اعتماد مصرفی در اقتصاد اروپا طی ماه دسامبر برای هشتمین ماه متوالی با کاهش روبرو شد و به پایین ترین حد از اوت 2009 میلادی رسیده است. شرکتهای پژو و رنوی فرانسه ظرفیت تولید خود در بازار اروپا را کاهش دادند.رئیس شرکت فیات نیز از خودرو سازان اروپایی خواست تا ظرفیت تولید خود را تا سال 2014 میلادی افزایش ندهند. فروش خودرو در ایتالیا سال گذشته به کمتر از 1.7 میلیون دستگاه رسید که پایین ترین رقم از سال 1985 میلادی است.

فروش خودرو در اروپای غربی با 1.3 درصد کاهش به 12.8 میلیون دستگاه رسیده است . فروش شرکت پژو در اروپا طی سال گذشته با 8.8 درصد کاهش روبرو شده است، فروش فیات نیز با کاهش 12 درصدی روبرو شده است . فروش رنو نیز در این مدت با کاهش 8.1 د صدی روبرو شده است . فروش خودرو در بازارهای انگلیس و فرانسه نیز در این مدت به ترتیب با کاهش 4.4 و 2.1 درصدی روبرو شده است . فروش خودرو در بازار آلمان بزرگترین اقتصاد منطقه یورو در این مدت با رشد 8.8 درصدی روبرو شده است .

29 دی 1390