h سرنخ ترور دانشمندان ایران درکشور همسایه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سرنخ ترور دانشمندان ایران درکشور همسایه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سرنخ ترور دانشمندان ایران درکشور همسایه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سرنخ ترور دانشمندان ایران درکشور همسایه

سرنخ ترور دانشمندان ایران درکشور همسایه

سیاستهای خصمانه دولت باکو علیه جمهوری اسلامی ایران، باکو را به کانون شیطنت علیه ایران اسلامی تبدیل کرده است .

جمهو ری آذربایجان که به لحاظ ترکیب جمعیتی دومین کشور شیعی دنیا محسوب می گردد به واسطه حاکمیت تفکر سکولاریسم و واهمه آن از قرابت با جمهوری اسلامی ایران و نیز به دلیل نفوذ دشمنان ایران اسلامی به محلی برای اعمال سیاستهای ضد ایرانی تبدیل شده است که اقداماتی مانند حمایت از بهائیان گرفته تا پناه دادن به منافقان از جمله مصادیق آن محسوب می گردد.

به گزارش «تابناک» ، در روز های اخیر رسانه های جمهوری آذربایجان در حالی از کمک دولت به جامعه بهائیان آذربایجان پرده برداشتند که "روشن عباس اف" رییس جامعه بهائیان جمهوری آذربایجان با بیان اینکه این تشکل نیازی به دریافت کمک مالی از دولت جمهوری آذربایجان ندارد، به تمکن مالی و امکاناتی این فرقه ضاله در این کشور صحه گذاشت. فرقه ضاله بهائیت یک سازمان سیاسی وابسته به فراماسونری انگلستان است. این فرقه از آغاز شکل گیری از حمایتهای روسیه و فرانسه برخوردار شد و خرابکاری در امور را سرلوحه برنامه های خود قرار داد. این خرابکاری ها که با نقش فعال میرزا حسینعلی نوری معروف به بهاء الله در عصر قاجار صورت می پذیرفت باعث شد تا امیرکبیر برای فرونشاندن شورش های آنان از رییس بهائیان بخواهد ایران را ترک کند.

اما چند ماه بعد، امیر کبیر برکنار و به قتل رسید. بجای این سیاستمدار مسلمان و ملی ایران میرزا آقاخان نوری، از عمال وابسته به انگلیس به صدارت اعظمی منصوب شد و سرکرده بهائیان نیز به تهران بازگشت. در شوال ۱۲۶۸، حادثه تیراندازی دو تن از بابیان به ناصرالدین شاه پیش آمد. میرزا حسینعلی نوری معروف به بهاءالله که قرائن و شواهدی برای طراحی این سوء‌قصد توسط وی وجود داشت، مدتی در مقر تابستانی سفارت روس در زرگنده شمیران به سر برد. سپس سفیر وقت روسیه در تهران از سرکرده بهائیان خواست که به خانه صدراعظم برود و از صدراعظم ،میرزا آقاخان نوری نیز خواست این امانت دولت روس را خوب محافظت کند!

در این اثنا حتی دولت وقت فرانسه نیز به سرکرده فرقه ضاله بهائیان پناهندگی به فرانسه را پیشنهاد کرد.منابع بهائی توجه دولت روس به سرنوشت میرزاحسینعلی نوری را به علاقه خاص دختر سفیر روس به مشارالیه پیوند می دهند!

وجود موارد زیادی از مکتوبات و نامه های میرزا حسینعلی نوری و اخلاف او با سفرا و نمایندگان دولتهای استعماری انگلیس و فرانسه و روس، ارتباط دول استعماری با فرقه ضاله بابی و بهائی را به اثبات رسانده است. موارد متعددی از علاقه دول استعماری به فرقه ضاله بهائیت، ‌در منابع بهائی وغیر بهائی گزارش شده است. از جمله در ۱۲۷۸ ، سر آرنولد باروز کمبال ، جنرال قنسولی دولت انگلستان ، با میرزا حسینعلی در بغداد ملاقات و قبول حمایت و تابعیت دولت انگلیس و مهاجرت به هند استعماری یا هر نقطه دیگری را به او پیشنهاد کرد.

نظیر همین تقاضا را نایب کنسول فرانسه در ایامی که وی در ادرنه بود به وی ارائه داد و خواست که تابعیت فرانسه را بپذیرد تا مورد حمایت و تقویت قرارگیرد.

در دوره تشکیل رژیم نامشروع اسرائیل در فلسطین اشغالی نیز به رسمیت شناختن بهائیت به عنوان یک دین توسط رژیم صهیونیستی و اقداماتی نظیر استقبال و خوشامدگویی شوقی افندی پیشواری بهائیان در فلسطین اشغالی به یهودیانی که برای تاسیس رژیم صهیونیستی به این سرزمین مهاجرت می کردند، حاکی از علاقه وافر صهیونیستها و رژیم صهیونیستی به بهائیان بوده است.

اکنون نیز دولت باکو به بهائیان که جز تخریب فکری و سیاسی و طراحی برای قتل و سایر توطئه ها پیشنهاد کمک مالی داده است. غافل از اینکه فراماسونهای تشکیل دهنده بهائیت از همان ابتدا پایه های مالی این فرقه ضاله را بسیار محکم بنا نهاده اند و اکنون این فرقه به عنوان یکی از زیرگروه های جریان خطرناک فراماسونری- صهیونیسم از متمول ترین تشکیلات های به ظاهر دینی در جهان است.حمایت دولت جمهوری آذربایجان از فعالیت فرقه ضاله بهائیت در این جمهوری در شرایطی است که از نظر علمای اسلام جمیع افراد فرقه ضاله بهائی محکوم به کفر و نجاست هستند و از غذا و سایر چیزهایی که با رطوبت مسری در تماس با آنها بوده است باید اجتناب کرد و بر مومنین واجب است که با حیله و فسادگری این فرقه گمراه مقابله کنند.

اما کمک مالی دولت باکو به جامعه بهائیان آذربایجان در حالی است که چند هفته پیش و در آستانه اخراج منافقین از عراق، دولت آذربایجان به جهت افزایش فشار بر ایران در اقدامی عجیب داوطلب پذیرش اعضای گروهک تروریستی منافقین در داخل کشورش شد. علاوه بر این شبکه تلویزیونی "آینس" که گفته می‌شود به وزارت امنیت ملی جمهوری آذربایجان نزدیک است، بهمن ماه سال گذشته تعدادی از اعضای گروهک تروریستی منافقین که با کمک دوستان آذری خود، به ترتیب ۹ سال و دو سال و نیم در جمهوری آذربایجان زندگی می‌کردند، مصاحبه کرد. این در حالی است که گروهک تروریستی منافقین حتی از سوی بسیاری از کشورهای غربی نیز یک سازمان تروریستی شناخته شده و در ترور بسیاری از مقامات ایرانی و نیز بمب‌گذاری‌ها که بر اثر آن‌ها صدها نفر از شهروندان ایران در سه دهه اخیر جان خود را از دست داده‌اند یا مجروح شدند، عامل جنایت بوده است.به تازگی نیز پس از قلع و قمع گروهک تروریستی پژاک توسط سپاه پاسداران،عناصر پژاک که از سوی نیروهای فرامنطقه‌ای حمایت و هدایت می‌شوند، در شهر گنجه از شهرهای مذهبی جمهوری آذربایجان اسکان یافته‌اند. در اعترافات برخی از افرادی که در ایران به تلاش برای ترور دانشمندان هسته ای کشور متهم هستند ، آمده است که آنان در جمهوری آذربایجان توسط عوامل اطلاعاتی این کشور و همچنین موساد آموزش نطامی دیده اند .

این قبیل اقدامات دولت آذربایجان مسبوق به سابقه است. در مهرماه سال جاری دولت باکو، چند تن از اسلامگراهای این کشور را تنها به جهت مخالفت با قانون منع حجاب به ۶۶ سال حبس محکوم کرد. در دادگاه باکو این افراد که متهم به ارتباط با ایران بودند، به جرم اقدام علیه امنیت ملی و تلاش برای تغییر رژیم محکوم شدند. هر چند که این نتیجه این دادگاه فرمایشی با اعتراضات گسترده مردمی و تشکلهای حقوق بشری همراه شد، ولیکن در حکم محکومیت این افراد، تغییری حاصل نشد.

تلاش برای تخریب و تعطیلی مساجد،دعوت از رئیس جمهور رژیم صهیونیستی، بستن مساجد با هدف ریشه كن كردن تروریسم، عدم محاکمه توهین کنندگان به اسلام، ترمینال تروریستها( دیدار جمالی فشی عامل ترور شهید علیمحمدی با عوامل موساد در باکو)، انجام تبلیغات قوم گرایانه ، کمک به سرویس های جاسوسی موساد در جمع آوری اطلاعات علیه ایران و.... از دیگر اقدامات شرارت طلبانه دولت لائیک آذربایجان در طول یکسال گذشته است.

نوع ارتباط دولت باکو با گروهکهای تروریستی همچون منافقین، پژاک و پ.ک.ک و همکاری با سرویسهای اطلاعاتی همچون موساد و سیا که دستشان به خون دانشمندان و مردم ایران اسلامی آلوده است، جمهوری آذربایجان را به نوعی کانون توطئه علیه ایران اسلامی در منطقه قفقاز تبدیل کرده است که طبیعتا سرانجام نیکی برای این کشور به همراه نخواهد داشت.

29 دی 1390