h تقدیر هیئت دولت از کاپیتان هوشنگ شهبازی خلبان پرواز مسکو ‌- تهران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تقدیر هیئت دولت از کاپیتان هوشنگ شهبازی خلبان پرواز مسکو ‌- تهران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تقدیر هیئت دولت از کاپیتان هوشنگ شهبازی خلبان پرواز مسکو ‌- تهران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تقدیر هیئت دولت از کاپیتان هوشنگ شهبازی خلبان پرواز مسکو ‌- تهران

تقدیر هیئت دولت از کاپیتان هوشنگ شهبازی خلبان پرواز مسکو ‌- تهران

تقدیر هیئت دولت از کاپیتان هوشنگ شهبازی خلبان پرواز مسکو ‌- تهران

هیئت دولت در جلسه امروز خود از کاپیتان هوشنگ شهبازی خلبان پرواز مسکو ‌- تهران تقدیر کرد.

 به گزارش فارس، در جلسه امروز هیئت دولت که به ریاست محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور تشکیل شده بود، از کاپیتان هوشنگ شهبازی خلبان جت‌بوئینگ 727 که در تاریخ 26مهر توانست هواپیمای تحت کنترلش را سالم بر زمین بنشاند، تقدیر شد.
جت بوئینگ 727 که در تاریخ 26مهر از مسکو به مقصد تهران حرکت کرده بود، با مشکل فنی مواجهه شد که در نتیجه چرخ‌های آن باز نشد اما خلبان هوشنگ شهبازی توانست با مهارت بالا این هواپیما را بدون صدمه دیدن به مسافران آن در فرودگاه تهران به زمین بنشاند.
وی در حاشیه جلسه هیئت دولت در گفت و گویی با خبرنگاران با محکوم کردن تحریم صنعت هوایی کشور اظهارداشت: بر روی سایت بیانیه‌ای را قرار داده‌ام تا طرفداران انسان دوستی با امضای آن تحریم صنعت هوایی کشور را محکوم کنند.
خلبان شهبازی تحریم صنعت هوایی کشور را مغایر با اصول اولیه حقوق بشر عنوان کرد و گفت: اولین اصول حقوق بشر تاکید بر امنیت جان انسان‌ها و مسافران هواپیما است که متاسفانه کشور‌های استکباری دست به این عمل زده‌اند.
وی در خاتمه از همه طرفداران انسان دوستی خواست تا با مراجعه به سایتش این اقدام کشورهای غربی را محکوم کنند.
28 دی 1390