h اعتراض WIKIpedia به سانسور اینترنت در آمریکا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اعتراض WIKIpedia به سانسور اینترنت در آمریکا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اعتراض WIKIpedia به سانسور اینترنت در آمریکا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اعتراض WIKIpedia به سانسور اینترنت در آمریکا

اعتراض WIKIpedia به سانسور اینترنت در آمریکا

مدیران سایت ویکی پدیا بزرگترین دائره المعارف آنلاین جهان شیوه جالبی را برای اعتراض به سانسور اینترنت در آمریکا برگزیدند.

به گزارش فارس به نقل از ای بی سی نیوز، گردانندگان این وب سایت دسترسی به بخش انگلیسی ویکی پدیا را در روز چهارشنبه این هفته مسدود خواهند کرد تا نسبت به تصویب قریب الوقوع قانون جنجالی SOPA در مجلس نمایندگان این کشور اعتراض کنند. بنابراین افرادی که روز چهارشنبه به بخش انگلیسی ویکی پیدا مراجعه کنند به جای محتوای همیشگی صفحه ای کاملاً سیاه را مشاهده خواهند کرد. ویکی پدیا از محبوب ترین وب سایت های اینترنتی است که هر روز میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند. بنیاد ویکی مدیا در اطلاعیه ای که روز گذشته در این مورد صادر کرد، تصریح نمود: اگر این قانون در کنگره آمریکا تصویب شود، به اینترنت آزاد و رایگان آسیب جدی وارد خواهد شد و ابزار جدیدی برای سانسور وب سایت های بین المللی در داخل خاک آمریکا به وجود خواهد آمد. قانون مناقشه برانگیز The Stop Online Piracy Act در صورت تصویب به دادگستری آمریکا امکان می دهد دستور بلوکه کردن هر وب سایتی را که ناقض قانون کپی رایت تشخیص بدهد، صادر نماید. البته این امر بهانه لازم برای بلوکه کردن سایت های مخالف سیاست های دولت آمریکا را هم فراهم می آورد.

27 دی 1390