h ضرب‌الاجل 7 روزه به بانک مرکزی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ضرب‌الاجل 7 روزه به بانک مرکزی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ضرب‌الاجل 7 روزه به بانک مرکزی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ضرب‌الاجل 7 روزه به بانک مرکزی

ضرب‌الاجل 7 روزه به بانک مرکزی

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه مطالبات معوق به 40 هزار میلیارد تومان رسیده از ضرب‌الاجل یک هفته‌ ای این ستاد به بانک مرکزی برای ارائه فهرستی از بدهکاران دانه‌درشت‌ خبر داد.

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌‌وگو با فارس درباره کلیات جلسه شب گذشته ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی که با حضور مسئولان بانک مرکزی برگزار شده بود، اظهار داشت: براساس مصوبات شب گذشته بانک مرکزی مکلف شد برخورد لازم را با دارندگان معوقات بانکی داشته باشد.

وی افزود: همچنین ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بانک مرکزی را مکلف کرد تا گزارش برخورد با بدهکاران دانه‌درشت را تا هفته آینده به ستاد ارائه دهد.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با تأکید بر ضرب‌الاجل یک هفته‌ای برای معرفی بدهکاران دانه‌درشت و ارائه گزارشی از وضعیت برخورد با این گروه اضافه کرد: تا هفته آینده گزارش نهایی در این خصوص آماده و ارائه خواهد شد.

وی درباره میزان مطالبات معوق در سیستم بانکی کشور بیان کرد: آخرین رقم مطالبات معوق حدود 40 هزار میلیارد تومان گزارش شده است.

* ادغام و یا تعطیلی 2 موسسه مالی در آینده نزدیک

یوسفیان ملا در ادامه از مصوبه دیگر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در خصوص موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز خبر داد و گفت: برهمین اساس قرار شد برخوردهای لازم با 2 موسسه مالی اعتباری که بدون رعایت قوانین و مقررات تشکیل شده‌اند و فعالیت می‌کنند انجام شود.

وی ادامه داد: از همین رو قرار شد در این خصوص هیات انتظامی بانک مرکزی نظر خود را درباره برخورد با این موسسات ارائه دهد تا در جلسه هفته آتی ستاد مطرح شود.

این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی درباره برخورد با این موسسات نیز تصریح کرد: قرار است این موسسات در موسسات بزرگ‌تر ادغام شوند تا منابع سپرده‌گذاران آنها حفظ شود.

وی از اعلام اسامی این موسسات بنا به صلاحدید خودداری کرد و افزود: عیناً حساب‌های این موسسات به موسسه و یا بانک معتبرتری انتقال خواهد یافت ولی عملاً با گردانندگان برخورد قضایی خواهد شد.

* کیفر‌خواست‌ فساد مالی تا یک ماه دیگر باید اعلام شود

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در واکنش به پرسش خبرنگار فارس که پرسید از پرونده فساد مالی اخیر گزارش و یا خبری در جلسه شب گذشته ستاد مطرح نشد، اظهار کرد: از انجایی که این پرونده در دادگستری رسیدگی می‌شود و البته این نهاد هم به صورت قاطع در این خصوص کار می‌کند ستاد دخالتی در رسیدگی به پرونده‌ها ندارد.

یوسفیان ملا با تأکید بر صدور کیفر‌خواست‌های قاطع و محکم برای متهمان پرونده فساد مالی اخیر، گفت: عدم اعلام کیفرخواست‌ها به معنای کم کاری نیست بلکه دادگستری فعالیت‌های بسیاری زیادی در این خصوص انجام داده است.

این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: ما منتظر اعلام تصمیم قضایی هستیم؛ اگر در این تصمیم‌گیری‌ها در بخش‌هایی که باید اقدامی می شده ولی بنا به دلایلی تصمیمی گرفته نشده باشد ستاد اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

وی تصریح کرد: کیفرخواست اعلام نمی‌شود بلکه در دادگاه قرائت خواهد شد؛ قانون می‌گوید کیفر خواست رأی اولیه نیز قابل اعلام نیست و زمانی که به دادگاه تجدیدنظر رفت اعلام خواهد شد.

به گفته یوسفیان ملا با توجه به سرعت قوه قضائیه پیش‌بینی می‌شود تا ظرف یک ماه آینده دادگاه پرونده فساد مالی اخیر تشکیل شود.

* ابطال اسناد زمین‌خواری در یکی از استان‌های بزرگ کشور

یوسفیان ملا در ادامه از ارائه گزارشی توسط رئیس منابع طبیعی کشور در جلسه شب گذشته ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی خبر داد و گفت:‌ رئیس منابع طبیعی کشور گزارشی را درباره ابطال اسناد اراضی چند زمین خوار در یکی از استان‌های بزرگ کشور ارائه داد و اقدامات اساسی در این خصوص انجام شد.

27 دی 1390