h شغل دوم شهاب حسينی + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شغل دوم شهاب حسينی + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شغل دوم شهاب حسينی + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شغل دوم شهاب حسينی + تصاویر

شغل دوم شهاب حسينی + تصاویر

شغل دوم شهاب حسينی + تصاویر

يكي ديگر از اهدافم هم از ايجاد اين كافه بنابر همان ضرب‌المثل فرانسوي است كه مي‌گويد: ايده‌هاي بزرگ هميشه از پشت ميزهاي كوچك كافه‌ها شكل مي‌گيرد. هدفم اين بود كه در اينجا...

شايد تا به امروز بسياري از دوستداران شهاب حسيني سري به اين كلبه دوست داشتني زده باشند و وقتي اين توصيف را مي‌خوانند، بدانند كه از چه صحبت مي‌كنيم. چند سالي مي‌شود كه شهاب كافه كوچكي را در لواسان، بلوار امام خميني، مركز خريد هديش افتتاح كرده تا زمان‌هايي كه زندگي و حواشي‌اش به او فرصتي مي‌دهند به اين مكان برود و ساعاتي را در كنار دوستدارانش سپري كند.
قصه تولد كافه هنر

پيدا كردن كافه هنر اصلا كار سختي نيست. وقتي وارد لواسان مي‌شويد بدون اين‌كه نياز باشد به‌دنبال بلوار امام خميني بگرديد، در اين بلوار در حال حركت هستيد. فقط بايد كمي حواس‌تان را جمع كنيد تا مركز خريد هديش را پيدا كنيد. آقاي حسيني مثل هميشه نه تنها خوش‌قولند كه زودتر هم در كافه حاضر شده‌اند. منتظر مي‌مانيم تا چند تماس تلفني مهمي كه دارند بگيرند و بعد صحبت‌هاي‌مان را شروع كنيم. مديريت كافه بنا به گفته شهاب حسيني برعهده همسرش است. وقتي از او مي‌پرسم كه قصدش از برپايي اين كافه چه بوده، در پاسخ مي‌گويد: دلايل متعدد و مختلفي داشت. يكي اين بود كه دلم نمي‌خواست به لحاظ اقتصادي فقط به سينما وابسته باشم. داستان هم از آنجايي شروع شد كه يك روز كه همراه خانواده‌ام بودم تصادفي براي‌مان اتفاق افتاد كه ممكن بود به قيمت خيلي بدي براي‌مان تمام شود. خدا را شكر اين اتفاق نيفتاد ولي اين حادثه من را به فكر فرو برد كه اگر در آن لحظه اتفاقي مي‌افتاد من عملا همه چيز را از دست مي‌دادم، به‌خصوص خانواده‌ام خيلي به خطر مي‌افتادند. از همان موقع ترجيح دادم به فكر يك حركت بيزينسي باشم البته بيشتر به خاطر خانواده‌ام. اهل ريخت و پاش هم در زندگي نبودم و طي اين سال‌ها هميشه سعي كرده بودم پس‌اندازي داشته باشم و با آن پس‌انداز هم توانستم سرقفلي نيمي از اين كافه را كه مشاهده مي‌كنيد، خريداري كنم.


از جنس كلبه

كافه هنر طراحي و دكوراسيون داخلي جالبي دارد. نه مي‌توانيد بگوييد شبيه خانه است نه‌مي‌توانيد صرفا به شكل يك كافه به آن نگاه كنيد زيرا آميزه‌اي از هر دوي اين‌هاست! كافه از بيرون به شكل يك كلبه كوچك جنگلي است البته اگر با كمي دقت به اطرافش نگاه كنيد متوجه قسمت ديگري در خارج كلبه مي‌شويد كه از چند صندلي و 2 آكواريوم بزرگ كه ماهي‌هاي بسيار زيبايي هم دارند، درست شده كه فضايي ساده اما دوست‌داشتني را شكل داده است و بيشتر شبيه لوكيشن يك فيلم به‌نظر مي‌رسد. آنقدر چيدمان و طراحي بيروني و داخلي كافه زيبايي دارد كه نتوان به سادگي از كنارش گذشت و از چگونگي‌اش نپرسيد: طراحي اين‌جا براساس آن چيزي كه به ذهن من و همسرم رسيد، انجام شد. از آنجايي كه من عاشق چوبم ترجيح دادم از وسايل چوبي زياد استفاده كنم تا كافه محيطي گرم و صميمي همراه با انرژي خوبي داشته باشد. مي‌دانم كه اينجا خيلي پرفكت نيست اما دلم مي‌خواست در عين حال يك سادگي‌اي هم داشته باشد. دوست داشتم فضاي داخلي كافه مانند داخل خانه باشد. ايده بيروني‌اش هم باز از خودمان بود كه دوست داشتيم يك شكل كلبه مانند داشته باشد چون من عاشق چوب و جنگل هستم.


حسن بزرگ

وقتي با شهاب حسيني صحبت مي‌كنيد متوجه مي‌شويد كه بااهميت‌ترين مسئله در زندگي برايش خانواده‌اي است كه دارد و تمام تلاشش هم براي اين است كه آن‌ها راحت‌تر زندگي كنند! اين ادعا زماني خودش را به اثبات مي‌رساند كه از او مي‌پرسم حسن بزرگي كه برپايي اين كافه براي او داشته چيست كه در پاسخ مي‌گويد: حسن بزرگي كه اين كار داشت اين بود كه باعث شد يك دغدغه اجتماعي براي همسرم به‌دليل اداره كردن اينجا به‌وجود بيايد و خيلي از اين اتفاق خوشحالم چراكه احساس مي‌كردم به‌دليل شرايط كاري من كه مرتبا سر كار يا در سفرم، دچار نوعي افسردگي شده. خوشبختانه كار كافه باعث شد اين شرايط بهبود پيدا كند و همسرم هم با نهايت دقت و اشتياق اين كار را پيگيري مي‌كند.


پايگاه كوچك

اما ظاهرا يكي ديگر از دلايلي كه باعث شده شهاب اين كافه كوچك را راه‌اندازي كند اين بوده كه پايگاهي داشته باشد براي ديدار دوستان و دوستدارانش تا در فرصت‌هايي كه دست مي‌دهد بتواند با آن‌ها گپ و گفتي داشته باشد و از نظرات و انتقادات‌شان استفاده كند. تنها مسئله‌اي كه در اين ميان او را ناراحت كرده دلخوري افرادي است كه از او گله‌مند شده‌اند كه چرا هميشه در كافه حضور ندارد؟ كه به‌نظر مي‌رسد خواسته غيرمنطقي‌اي هم باشد؛ «دوستان انتظار داشتند هر وقت به اينجا تشريف مي‌آوردند، من در كافه حضور داشته باشم كه چنين چيزي عملا شدني نيست چراكه اگر وقت كافي هم براي اين كار داشته باشم، كارم اين نيست. من 15 سال زحمت كار سينما را نكشيده‌ام كه در نهايت بخواهم كار كافه‌داري كنم. به‌طور كلي اگر فرصتي براي گپ و گفت و انتقاد پيش بيايد من هميشه خوشحال مي‌شوم و استقبال مي‌كنم.

يكي ديگر از اهدافم هم از ايجاد اين كافه بنابر همان ضرب‌المثل فرانسوي است كه مي‌گويد: ايده‌هاي بزرگ هميشه از پشت ميزهاي كوچك كافه‌ها شكل مي‌گيرد. هدفم اين بود كه در اينجا ايده‌هاي خوب و خلاق هنري شكل بگيرد.»
راضي هستيد

اما شايد بد نباشد نگاهي هم به اين مسئله داشته باشيم كه كار كافه‌داري منفعت مالي هم براي اين بازيگر خوب سينما و تلويزيون ما داشته يا نه؟ كه در پاسخ به اين سوال مي‌گويد: واقعيت اين است كه اين كار به‌دليل موقعيت محلي‌اي كه دارد و اين‌كه جاي پر رفت‌وآمدي نيست درآمد آنچناني برايم ندارد اما به‌دليل اين‌كه لواسان محل زندگي‌ام است و خيلي دوستش دارم و از طرفي به خاطر اين‌كه همسرم بتواند مديريتش را برعهده بگيرد، اينجا را انتخاب كردم وگرنه در حال حاضر كمكي به هزينه‌هاي زندگي‌ام نمي‌كند و از جيب هم براي اين‌كه صرفا چراغ اينجا روشن بماند، هزينه مي‌كنم. فقط اميدوارم كه اين كار براي آينده و فرزندانم حركت مفيدي باشد.


دور از هياهو

«شايد اگر ما از همين فضا استفاده ديگري مي‌كرديم مثلا به يك مغازه تبديلش مي‌كرديم از نظر مالي منفعت بيشتري براي‌مان داشت اما در حال حاضر من اين كار را بيشتر دوست دارم و برايم مطلوب‌تر است.»دور از هياهوي شهر و ناآرامي‌هاي زندگي چند ساعتي را در كافه هنر گذرانديم و حالا زمان آن رسيده تا از اين محيط دوست‌داشتني دل بكنيم و به همان هياهو و دلمشغولي‌هاي زندگي باز گرديم. در آخر شايد بد نباشد كه شما هم بدانيد اين كافه دوست داشتني تا به حال ميزبان استاد جمشيد مشايخي و رضا صادقي در سالروز تولدشان بوده است تا با اين كار بيشتر از قبل به هويت خود اعتبار بخشد.

منبع: برترین ها
26 دی 1390